Král a Lvíčata? Nebránil bych se tomu, ale rozhodnutí je na trenérech, hlásí legionář z Ruska

Král a Lvíčata? Nebránil bych se tomu, ale rozhodnutí je na trenérech, hlásí legionář z Ruska

Stačilo pár měsíců v Edenu, aby vystřelil z rodné země do zahraničí. Český záložník po svém příchodu z Teplic pomohl výraznou měrou k dobrým výkonům Slavie během jara, za což si vysloužil pozvánku do ruského Spartaku Moskva. I když vršovický klub hrál během podzimu atraktivní zápasy Ligy mistrů, svého rozhodnutí rozhodně nelituje.

Jeho Spartak během podzimu příliš nezářil a došlo i na změnu trenéra. Postavení v tabulce není ideální, proto bude během jara celý tým bojovat o každý cenný bod. To je opačná role, než kterou si užíval v Praze. I tak svými výkony vzbudil v Evropě pozornost, neboť se o něj zajímá několik celků z Premier League, která je jeho snem.

"Nelitoval jsem toho od začátku. Přestup byl těžký v tom, že jsem s týmem neabsolvoval žádnou přípravu. Do prvního zápasu jsem s nimi měl tři tréninky. Postupně jsem si na tým zvykal, zapadl jsem tam skvěle, protože máme hodně mladých hráčů a v tom máme k sobě blízko," prozradil jednadvacetiletý legionář, který se těší přízni v české reprezentaci.

Využíván už je v A-týmu, který se bude pomalu připravovat na Euro 2020, ale zatím není přesně znám program svěřenců kouče Jaroslava Šilhavého. Vzhledem ke svému věku by ale mohl pomoci i Lvíčatům, které čeká v Řecku kvalifikační bitva o postup na ME 2021. „Nebráním se tomu, ale je to na trenérech, jak se rozhodnou,“ dodává Král, který by mohl být za pár měsíců na Euru v Anglii jednou z výrazných postav našeho výběru.