Kozel po debutu v Baníku: Výsledek pro mě nebyl v této fázi tím hlavním. Vnímám ale plno věcí ke zlepšení

Kozel po debutu v Baníku: Výsledek pro mě nebyl v této fázi tím hlavním. Vnímám ale plno věcí ke zlepšení

Ostravský Baník v závěru roku odvolal trenéra Bohumila Páníka, ačkoliv se svými svěřenci byl jen krůček elitní skupiny v tabulce české nejvyšší soutěže. Vedení se podařilo na jeho místo dosadit Luboše Kozla, který byl v minulosti spojován například s pražskou Slavií. Debut si někdejší tvář pražské Dukly odbyla v rámci zimní Tipsport ligy v úvodním zápase skupiny D proti Prostějovu. Oba celky se však nakonec rozešly smírně po remíze 2:2.

Kozel dal na začátku zimní přípravy šanci několika mladíkům, ale v týmu se objevil i zkušený útočník a kapitán Milan Baroš. Ten byl spojován během podzimu s koncem v Baníku, ale výměnou trenéra by mohl být jeho exodus zažehnán. Ostravský tým však v utkání dvakrát prohrával, proto může být nakonec za remízu rád.

„První poločas, hlavně začátek, jsme měli strašidelný. Dostali jsme gól v desáté vteřině a pak jsme dělali hrubé chyby v přechodové fázi a nabízeli soupeři rychlé protiútoky. S tím spokojený být nemohu,“ prohlásil po závěrečném hvizdu nový kouč Baníku v rozhovoru pro klubovou televizi.

Přestože měli domácí hned několik šancí, nedokázali Prostějov porazit. „Jsem rád, že jsme to nepoložili, některé situace jsme si vytvořili a dvakrát jsme vyrovnali. Dali jsme ještě dvě tyčky, břevno. Pro mě výsledek v této fázi není úplně to hlavní. Samozřejmě jsem pro mladé kluky rád, že zápas neprohráli. Ale je tam plno věcí k zlepšování se,“ uzavřel Kozel, který bude pro jaro hledat ideální sestavu, se kterou se popere o pohárovou Evropu.