Sparta mu dveře neotevřela kvůli strachu ze zranění, stoper Jihlavy se domnívá, že udělala chybu

Sparta mu dveře neotevřela kvůli strachu ze zranění, stoper Jihlavy se domnívá, že udělala chybu

Sparta i s ohledem na své defenzivní trable hledala v zimním přestupovém období posilu do obrany. Jednou takovou mohl být stoper Mohamed Tijani, jenž se ovšem po neúspěšné zdravotní prohlídce vrátil zpátky do Jihlavy.

Přestup údajně zmařily „problémy“ s křížovými vazy, kvůli čemuž letenští z celého transferu nakonec vycouvali. Dvaadvacetiletý hráč přijal rozhodnutí pražského celku se vztyčenou hlavou, i přestože si myslí, že mohl být v lecčem přínosem.

„Abych byl upřímný, dost mě to překvapilo. Se vším respektem k tomuto klubu si myslím, že to byla z její strany chyba,“ přiznával skrze idnes.cz Tijani, který bude i nadále působit ve Vysočině, do níž zamířil v lednu 2019 z Vyškova.

„Nemám žádný problém a cítím se skvěle,“ vzkázal veřejnosti a dál už za sebe nechal mluvit ostatní. Například agent Daniel Chrysostome upozornil, že jeho svěřenec vynechal v posledním roce jen jedno utkání, a to navíc kvůli červené kartě. Nezapomněl také podotknout, že od momentu, kdy oblékal dres španělského Raya Vallecana, nebyl ještě nikdy zraněný.

Ředitel Jihlavy se však v dané situaci snažil najít pochopení, a tak na adresu Sparty dodal: „Asi mají po všech těch zraněních svých hráčů strach.“ Tím se snažil upozornit na fakt, který zmiňovala lékařská zpráva. Podle ní hrozilo v budoucnu riziko poškození vazů, které by hráče vyřadilo na delší čas ze hry.

Podobný scénář se v české lize neuskutečnil poprvé. „Stejný případ nastal u Koro Koného, kdy doktor Slovácka zmiňoval podobné problémy. Vidíte, a nejenže se Koro nikdy nezranil, ale dnes hraje švýcarskou Super League za Servette Ženeva,“ citoval idnes.cz slova hráčova agenta.