Liverpool si jde neohroženě za titulem, Liškám nebyly uznány tři góly

Liverpool uspěl i na půdě Tottenhamu a zdá se, že titul si chce pojistit v rekordním čase. Druhý Leicester doma překvapivě podlehl rozjetému Southamptonu, domácím po poradě s videem nebyly uznány hned tři góly. Pohodlně zvítězila Chelsea a nezaváhal ani Manchester United. To Arsenal pokračuje v nepřesvědčivých výkonech.

Arsenal se před svého dnešního soka nedostal a zůstává desátý. Z první příležitosti vytěžili hosté branku, po průnikové přihrávce Lacazetteho skóroval Aubameyang. Krátce po pauze nicméně srovnal Jordan Ayew a následně autor úvodní branky inkasoval červenou kartu, když ošklivě napálil kotník Meyera.

Ani on duel nedohrál a do hry se dostala nová posila Orlů, tedy Cenk Tosun. K výhře měli přesto blíže hosté, v závěru napálil tyč Pepé, z dorážky poté neuspěl Lacazette.

Po dvou porážkách znovu zabral Everton, doma zdolal Brighton díky trefě Richarlisona. Naopak pohodlné vítězství si připsala Chelsea a taktéž Manchester United.

Chelsea doma rozstřílela Burnley 3:0, Rudí ďáblové udrželi v obraně další čisté konto a čtyřmi góly roznesli Norwich. O úvodní gól se po skvělém centru Maty postaral Rashford. Po pauze stejný hráč proměnil penaltu, následně znovu díky Matovi skóroval i Martial. Poslední slovo měl střídající Greenwood, jenž byl v té době na hřišti jen pět minut.

Neuvěřitelné věci se děly v Leicesteru. Domácí celek šel do vedení ve 14. minutě po rychlém protiútoku. Vardy parádně našel Praeta a McCarthy neměl nárok. Jenže už za pět minut bylo srovnáno, tečovanou ranou se prosadil Armstrong.

Míč do sítě následně dopravil i Vardy, rozhodčí ale gól odvolal kvůli ofsajdu. Následně měl dvě obrovské příležitosti Ings, obě rány skončily na horní tyči. Ve druhé půli Söyüncü fauloval Longa a rozhodčí nařídil penaltu. Po shlédnutí videa ale vše odvolal, neboť se Long nacházel v milimetrovém ofsajdu.

Poté se z gólu dočkal Iheanacho, rozhodčí znovu využil video a gól kvůli ofsajdu opět odvolal. Následně famózní formu potvrdil Ings, jenž poslal Svaté do vedení. V samotném závěru poté srovnal Evans, ale do hry znovu vstoupilo video a branku odvolalo. Leicester dostal míč do branky hned čtyřikrát, přesto doma Southamptonu překvapivě podlehl.

Šlágr kola tak zajímavý nebyl, rozhodně ale nešlo o nudnou podívanou. Bylo od první minuty znát, že držet míč budou hosté a Kohouti budou spoléhat na rychlé protiútoky. Problémy dělal hostům především Lucas a taktéž Son, jenž se dostal do několika slibných pozic.

Jako první ale mohl udeřit Liverpool, Firmino ve třetí minutě nicméně branícího Auriera neprostřelil, Oxlade-Chamberlain posléze orazítkoval pravou tyč.

Ve 22. minutě měl stoprocentní příležitost van Dijk, hlavičku Gazzaniga dokázal vyrazit. Ve 37. minutě už se ale hosté dočkali. Po skvělé práci Hendersona Salah našel Firmina a ten křižnou ranou rozvlnil síť. Situaci předcházelo autové vhazování, při kterém se Aurier mocně domáhal autu pro svůj tým. A opakované záběry mu daly za pravdu.

Druhá pětačtyřicetiminutovka nabídla příležitost Maného, kterou Gazzaniga zneškodnil. Poté se do útoku vrhli domácí. Son v obrovské šanci přestřelil a stoprocentní příležitost po centru Auriera nevyužil střídající Lo Celso. José Mourinho už se téměř radoval, nakonec ale skončil na kolenou a nezbývalo mu nic jiného, než se všemu zasmát. Tottenham nicméně znovu Liverpoolu podlehl a zdá se, že evropským šampionům už anglický primát neuteče.