Lipsko si pochvaluje herní vzestup Schicka. Vedení už se nestaví zády k jeho reprezentačním povinnostem

Lipsko si pochvaluje herní vzestup Schicka. Vedení už se nestaví zády k jeho reprezentačním povinnostem

Kouč české reprezentace Jaroslav Šilhavý si asi pořádně oddechl. Vše nasvědčuje tomu, že bude moci na Euro využít služeb talentovaného útočníka Patrika Schicka. Ten se na podzim zranil v přátelském utkání se Severním Irskem a z Bundesligy se ihned na Strahov dostavily zprávy, že jej za těchto podmínek nebudou na zápasy národního výběru uvolňovat.

Schick je i přes svůj věk pro reprezentační výběr velmi důležitým hráčem. V kvalifikaci se postaral o čtyři branky, což bylo nejvíce z českého týmu. Lipsku se však nelíbilo, že byl nasazen do přátelského utkání, ve kterém se zranil. „Situace se urovnala, Patrikovým startům nic nebrání,“ prohlásil asistent kouče Šilhavého Jiří Chytrý.

Třiadvacetiletý kmenový hráč AS Řím aktuálně hostuje v Lipsku, které díky vydařenému podzimu zvažuje i jeho vykoupení. Na blížícím se Euru by mohl být klíčovou tváří výběru, který ve své skupině změří síly s vítězem kvalifikace play off Ligy národů, Chorvatskem a Anglií. Do karet Šilhavému nahrává i fakt, že Schick skóroval v posledních třech zápasech v Německu.

„Byli jsme se na něj v Lipsku podívat. Patrik nás obrovsky potěšil. Nejdůležitější je, že se uzdravil. Byla to vlastně škoda, že podzim skončil, protože se zajímavě rozjel. Věříme, že na výkony z konce naváže i na jaře a před turnajem bude v optimální formě,“ dodal Chytrý.