Jablonec má pro jaro jasný plán: Třetí místo po podzimu je super, ale chceme boj o Evropu uhájit

Jablonec má pro jaro jasný plán: Třetí místo po podzimu je super, ale chceme boj o Evropu uhájit

Severočeský Jablonec zakončil podzimní část české nejvyšší soutěže na třetím místě v tabulce. V kabině je všem jasné, že boj o titul už je nemožný, ale přáním hráčů i vedení je udržet současné pozice a uhájit tak příčku zaručující kvalifikaci o Evropskou ligu. Svěřenci kouče Petra Rady ale vědí, že to nebude nic snadného, protože pronásledovatelé jim dýchají na záda.

Moc dobře si toho je vědom i dirigent defenzivní řady Tomáš Brečka. Ten se po odchodu Hovorky do Slavie stal lídrem obrany a trenérovi byl až na pár absencí vinou zranění plzně k dispozici. „Po podzimu jsme třetí, což je super, a tuhle pozici chceme samozřejmě uhájit, abychom si zase zajistili kvalifikaci o Evropskou ligu,“ poukázal Brečka na jasnou prioritu, se kterou pude Jablonec do jarních bojů.

Pětadvacetiletý obránce se nyní se svými spoluhráči připravuje na jarní část ligy, která napoví, kdo se bude o pohárovou Evropu ucházet. „Příprava bude zase těžká, ale pomůže nám. Čeká nás kromě trénování sedm zápasů, z toho tři na soustředění ve Španělku, což je asi na tu délku přípravy optimální počet,“ pokračoval Brečka v rozhovoru pro iDnes.cz.

Kabinu opustil jen Sýkora, což zkušený obránce kvituje. Jablonec je znám tým, že mu většinou kvalitní hráče rozeberou dravější tuzemské kluby. „Je dobře, že jsme až na Honzu zůstali spolu, protože mužstvo se ještě víc ustálí a sehraje. Dává nám to větší šanci na ten jarní boj o pohárové příčky,“ dodal jablonecký obránce. Jisté ale není, zda u toho bude i on, neboť jeho jméno je spojováno s přesunem do Turecka.