Teplice se spřáhly se Spartou a zastávají názor, že je zisk Tijaniho až moc velký risk. Alternativa se pohybuje v Belgii

Teplice se spřáhly se Spartou a zastávají názor, že je zisk Tijaniho až moc velký risk. Alternativa se pohybuje v Belgii

Trenér Teplic Stanislav Hejkal se vyjádřil k situaci na přestupovém trhu. Prozradil, na koho cílí a jak to bylo se situací okolo hráče, kolem něhož velmi dlouho slídila také Sparta. Nakonec jej však nezískal ani jeden klub.

Udatný stoper Jihlavy Mohamed Tijani byl v zimě už jednou nohou prakticky na pražské Letné. Od přestupu ho však zastavila zdravotní prohlídka, která do své zprávy uvedla, že má hráč potíže s křížovým vazem. Klub se sice vzpíral, že Tijani prakticky nikdy nechyběl, ale riziko, že se nadějný obránce v budoucnu vážně zraní, zde viditelně bylo.

„My o něj měli dlouho zájem, pak se do toho vložila Sparta, byli jsme domluveni s ní, že u nás bude hostovat. Ale dopadlo to, jak to dopadlo. Ať si Jihlava říká, že hrát může, ale podle mě je to bez křížového vazu složitější. Může hrát deset let, nebo dva dny. Byl by to risk, do něj nepůjdeme,“ upřesňoval situaci pro klubový web padesátiletý kouč Teplic.

Stanislav Hejkal se tak bude nucen podívat po posile do středu obrany, kterou vyžaduje, někde jinde. Vedle této pozice by také rád zabezpečil defenzivní kraje, výjimku by nemusel tvořit ani někdo nový v záloze.

Za současných podmínek se zdá být vhodnou posilou Lukáš Mareček. „Už se o tom psalo, bohužel se to dostalo ven, možná jsem řekl víc, než jsem chtěl. Chceme ho, vedení dělá vše pro to, aby to dopadlo. Bude ale o něj zájem i odjinud. Je to otevřené,“ odhaloval šéf teplické lavičky.

Pro kouče sklářů hovoří i ten fakt, že se s tímto univerzálním hráčem setkal už ve Spartě, kde ho dva a půl roku vídal. „Znám ho velmi dobře. Jsem s ním v telefonickém kontaktu. Je to obrovský univerzál, mohl by hrát v tříobráncovém systému stopera nebo i šestku či osmičku. Šel do Lokerenu hrát ligu, ale spadli, teď jsou u dna. Chtějí ligu zachránit, změnili trenéra. Tak uvidíme, česká liga taky nespí a má o něj zájem,“ doplnil Hejkal, jehož stanovisko vyšlo na webu fkteplice.cz.