Nejsem proti si svůj pobyt v Boleslavi prodloužit, říká Mazuch, jenž se konečně po roce vrátil do zápasu

Nejsem proti si svůj pobyt v Boleslavi prodloužit, říká Mazuch, jenž se konečně po roce vrátil do zápasu

S Ondřejem Mazuchem jsme se už rok v žádném soutěžním utkání neviděli, což pro hráče není nikdy dobře. Zkušeného třicetiletého obránce trápily vleklé zdravotní potíže, kvůli kterým nakonec přišel o šanci hrát v Anglii. Nyní se tedy vrací zpátky do Česka, kde se už týden připravoval s Boleslaví.

Bývalý stoper pražské Sparty prošel v létě 2017 úspěšně vstupními testy a zařadil se tak do sestavy druholigového Hullu City. V rámci posledních měsíců mu však pšenka vůbec nekvetla, a to hlavně kvůli vážnému zranění achilovky, s níž se v létě podrobil operaci. Teprve až první lednový týdenní trénink, který vyústil pětačtyřiceti minutami na trávníku během zápasu právě s béčkem Sparty, mu měl napovědět, jak si jeho noha povede při ostré zátěži.

„Hrál jsem asi po jedenácti měsících. Vlastně pak jsem hrál ještě v Anglii za béčko, ale to byl takový fotbal o ničem. Jsem rád, že všechno drží, achilovka mě nebolí. Mám za sebou prvních čtyřicet pět minut, doufám, že zátěž se bude postupně zvyšovat a že vše bude v pohodě,“ reagoval pro iSport.cz Mazuch, jenž byl sám překvapený, jak jeho tělo zvládlo přípravu. „Myslím, že nejhorší týden máme za sebou, trénovali jsme každý den dvoufázově. Každý den jsme trénovali i na umělce, ale žádné větší problémy nemám. Všechno zatím drží,“ hlásí.

Zdali se daná přátelská příprava promění v dlouhodobou spolupráci, to odhalí dění v následujících dnech. „Nesignalizuje to nic, byl to jen přípravný zápas. Asi mě chtěli trenéři vidět i v něm. Jak jsem už říkal, když jsem tu začínal, je to nezávazné. Možná se pak tady v Boleslavi domluvíme, nejsem proti tomu, abych tu hrál. Uvidíme, záleží i na vedení klubu,“ doplnil pro iSport.cz stoper, který by si přál mít jasno co nejdřív.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.