Hrdina Realu Valverde: Bylo to nesportovní, ale musel jsem. Omlouvám se

Hrdina Realu Valverde: Bylo to nesportovní, ale musel jsem. Omlouvám se

Real Madrid má nového hrdinu. Federico Valverde svým hrdinským zákrokem zastavil Alvara Moratu, který by nebýt něj běžel na brankáře Courtoise sám. Valverde Moratu zezadu tvrdě fauloval a zaslouženě uviděl červenou kartu, pro Real to ale byl výhodný tah. 

Morata totiž neměl příležitost čelit tváří v tvář Courtoisovi a branku tak nevstřelil. To vše se dělo v prodloužení, díky tomuto konfliktu tak diváci branku v řádné hrací době neviděli a na scénu tak šly penalty. Real v nich byl stoprocentní, zatímco Atletiko proměnilo jen jednu ze tří. Bílá část Madridu tak slaví první trofej v roce 2020, španělský superpohár. Toho se poprvé zúčastnila čtyři mužstva a konal se mimo Španělsko.

Valverde je teď hrdinou Realu, moc sportovní ale jeho zákrok nebyl. Přesto ho pochopil dokonce i svérázný kouč Atletica Diego Simeone, který prozradil, že by na jeho místě udělal to stejné. Třešničkou na dortu je pak to, že Alvaro Morata je bývalý hráč Realu a tábor příznivců Blancos tohoto útočníka zrovna nemusí. Tato skutečnost tak přináší fanouškům Realu dvojnásobnou radost.

"Musel jsem faulovat, ale nebylo to správné. Po zápase jsem se hned Moratovi omluvil. Když jsem byl vyloučen, trenér Zidane mě okamžitě podpořil. Byl jsem na sebe sám naštvaný, protože jsem oslabil svůj tým. Promluvil ke mně i Diego Simeone, na jehož slova nikdy nezapomenu, ale nechci je prozrazovat," nechal se slyšet reprezentant Uruguaye. Rozhovor mezi ním a Simeonem však sám argentinský kouč odtajnil.

"Jsem velice šťastný, snažím se bojovat a hrát, jak nejlépe dovedu. Užívám si každý moment svého života. Brzy budu otcem, získal jsem s Realem Madrid trofej... Mám tolik důvodů, proč být šťastný!" Pokračuje hvězdný záložník a objev sezóny. Nezapomněl však ani na skromnost. "To, že jsme vyhráli, je zásluhou nás všech," říká Valverde, přestože získal cenu pro nejužitečnějšího hráče superpoháru.

"Všichni mi za ten zákrok gratulovali, ale já jen dělal svou práci. Nemohl jsem se dívat na penalty, ale hned po zápase jsem vyběhl radovat se za spoluhráči," ukončil pak hrdina Zidanovy skvadry. Ten zažívá zatím svou nejlepší sezónu v kariéře, ze sestavy vyřadil Luku Modriče a Real tak může být rád, že v létě nekoupil Pogbu, Milinkoviče-Saviče či jiného hvězdného záložníka. Ve svých řadách totiž našel právě Valverdeho...

Image result for federico valverde"