Tak přece jen bundesliga, akorát ta druhá. Hušbauer je na prohlídce v Drážďanech!

Tak přece jen bundesliga, akorát ta druhá. Hušbauer je na prohlídce v Drážďanech!

Josef Hušbauer přece jen opustí Slavii. Po kapitánovi Škodovi, jenž zamířil do Turecka, tak od sešívaných odejde další zkušený hráč. Někdejší hráč Sparty má velmi blízko k angažmá ve druhé bundeslize.

Hušbauer byl už během zimního přestupového období spojován s transferem do prvoligového Düsseldorfu a zájem o něj projevila i bulharská Levski Sofia, nakonec má ale být vše jinak. Českého záložníka podle všeho zlákala nabídka Dynama Drážďany, mnohé zdroje dokonce píší o tom, že už Hušbauer podstupuje zdravotní prohlídku.

K realizaci tak přestup daleko nemá. Podle všeho by se jednalo o hostování s opcí. Zatímco hráč je s klubem takřka dohodnutý, Slavia řeší s Dynamem přestupovou částku. „Z Drážďan nabídku máme, jsme s nimi v kontaktu, ale záleží, jak se domluví kluby,“ prozradil Hušbauerův agent. Podle všeho se ale Trpišovský a spol. s odchodem záložní opory už smířili.

„Je to zajímavý hráč. Velmi zkušený, může hrát na několik pozicích ve středu pole. Na podzim nastupoval v Lize mistrů, takže ho všichni znají,“ chválí hráče jeho pravděpodobný nový trenér Markus Kauczinski. „Dostal jsem několik krásných nabídek, za které jsem moc rád a vážím si vstřícnosti některých zahraničních klubů. Ale věřím, že pokud Slavie chce, abych byl stále jejím hráčem, má k tomu dobrý důvod. Proto rád přijímám nabídku na půlroční hostování s opcí v Drážďanech. Věřím a slibuji, že udělám vše pro to, abych jim byl platný v boji o udržení ve druhé bundeslize,“ napsal pak Hušbauer na instagram, čímž přestup, respektive hostování, de facto potvrdil.

 

Image result for josef husbauer dynamo dresden"