Král je blízko své vysněné soutěži. Ze Spartaku Moskva si jej žádá ostrovní zájemce

Král je blízko své vysněné soutěži. Ze Spartaku Moskva si jej žádá ostrovní zájemce

Na svou anabázi v ruské metropoli pěje ódu, i když se klubu zase až tak nedaří a musel měnit trenéra. Český legionář Alex Král by se ale v chladné Moskvě nemusel příliš dlouze ohřát. Již několikrát před novináři poslal jasný vzkaz, že jeho vysněnou adresou je anglická Premier League a jeden z tamních týmů nyní hází směrem k jeho osobě laso.

V jednadvaceti letech má celou kariéru před sebou. Jeho raketový vzestup od Teplic po pražskou Slavii však neunikl pozornosti evropských klubů. A tak nakonec podzim neodehrál v Edenu, kde jeho spoluhráči sváděli bitvy v Lize mistrů, ale odešel do Spartaku Moskva za 310 milionů korun. V řeči čísel to byla zajímavá přestupová suma, neboť dráž opouštěl tuzemskou nejvyšší soutěž jen Tomáš Rosický.

Několikanásobný český reprezentant, který by měl být členem soupisky i na blížícím se Euru, by mohl ale ještě během lednového přestupového okna zamířit na Ostrovy. Zájem o něj projevuje podle informací sportovního serveru The Athletic aktuálně třináctý tým Premier League Newcastle United.

Tradiční ostrovní klub sužuje početná marodka, což nahrává českému hráči k přestupu. Kouč Steve Bruce moc dobře tuší, že na jaře bude jeho tým hrát o udržení mezi anglickou elitou, proto potřebuje přivést nové tváře. I proto britské listy hovoří o tom, že Newcastle již oslovil například i Granita Xhaku z Arsenalu či Ibrahima Sissoka ze Štrasburku.