Van Buren: Není to definitivní loučení. Domů se vracím proto, abych ukázal, že Slavii mohu ještě pomoci

Van Buren: Není to definitivní loučení. Domů se vracím proto, abych ukázal, že Slavii mohu ještě pomoci

Během pondělního dne přinesla celá řada tuzemských webů informace, že nizozemský útočník Mick Van Buren míří zpět do rodné vlasti. Nejedná se však o trvalý přestup, nýbrž v barvách Haagu stráví jen půlroční hostování. V kabině předposledního celku tamní nejvyšší soutěže se tak sejde s českým legionářem Tomášem Necidem.

„Je opravdu těžké opouštět po tak dlouhé době Slavii. Na druhou stranu, pokud budu hrát dobře, tak se mohu vrátit. Takový je plán, že se po půl roce vrátím. Není to definitivní loučení. Těším se na novou motivaci. Chci odehrát více minut, než jsem měl v uplynulém roce,“ nechal se slyšet sedmadvacetiletý nizozemský legionář.

Slavia má za sebou vydařený podzim, který ji zajistil velký náskok v české nejvyšší soutěži, ale i dobrou vizitku v Lize mistrů. Teď se dle slov kouče Jindřicha Trpišovského vrací domů, aby okysličil svou kariéru. „Chceme, aby měl herní praxi a v létě se nám vrátil rozehraný a v optimální pohodě. Vyčistí si tam trochu hlavu a v létě se nám vrátí zpátky. Má slíbeno, že bude na jaře hrát v základní sestavě,“ komentoval uvolnění Van Burena Trpišovský.

 „Je to sedm let, co jsem nehrál v Nizozemsku. Těším se na půlrok doma a na život v mém domácím městě. Určitě pomůže také mým výkonům na hřišti,“ dodává autor čtrnácti branek v sešívaném dresu, který do Edenu přišel v létě roku 2016.