Další turecký nálet na českou ligu? Ostravský Baník má během úterý přijít o nejlepšího střelce

Další turecký nálet na českou ligu? Ostravský Baník má během úterý přijít o nejlepšího střelce

Ostravský Baník v závěru roku vyměnil jméno na trenérském postu a na jaře věří, že se dokáže prokousat do elitní skupiny, která bojuje o pohárovou Evropu. Součástí toho už ale asi nebude senegalský útočník Dame Diop, který je spojován s přesunem do Turecka, kde o něj velmi stojí jeden z druholigových klubů.

Diop zná tuzemské poměry velmi dobře, neboť v české nejvyšší soutěži působí již od roku 2013. Od té doby vyzkoušel nejen zázemí pražské Slavie, ale také kabinu Ševců ve Zlíně. Od roku 2018 je majetkem ostravského Baníku, který mu ale nyní nebude bránit v možném přesunu.

Nejlepší střelec Baníku během podzimu by měl v úterý odletět do Turecka, kde proběhnou jednání o konkrétní podobě smlouvy. Druholigový klub Hatayspor má ale o hráče eminentní zájem, proto se předpokládá, že dojde k podpisu.

Aktuálně sedmý celek české nejvyšší soutěže o tom informoval na svém webu, což značí, že je velmi pravděpodobné, že s Diopem již na jaře nebude moci počítat. Přestože africký legionář na podzim obstaral šest branek, v Ostravě mu v létě končí smlouva. Samotný hráč se již nechal slyšet, že by se změně nebránil.