Vaclík: Ve Francii jsem byl na Euru dvojkou. Teď dělám vše pro to, abych byl jasnou první volbou

Vaclík: Ve Francii jsem byl na Euru dvojkou. Teď dělám vše pro to, abych byl jasnou první volbou

Na vývoj své kariéry si dnes již třicetiletý brankář Tomáš Vaclík nemůže rozhodně stěžovat. Někdejší tvář Žižkova či Sparty si získal uznání v barvách švýcarské Basileje, ze které jej v roce 2018 vykoupila Sevilla. V LaLize na postu týmové jedničky sbírá cenné zkušenosti, které může zúročovat v národních barvách, kde se po konci kariéry Petra Čecha přesunul z role náhradníka do klíčové tváře současného týmu.

Za hranicemi své země působí již šest let, i proto se nabízí otázka, zda by po skončení aktivní hráčské kariéry nechtěl mimo rodnou vlast zůstat třeba jako Petr Čech v Londýně. Vaclíka to ale táhne více domů, protože mu chybí přátelé a rodina. „Pravdou je, že mi tu chybí kamarádi a širší rodina. Ještě víc to vidím na manželce, že tu často zůstává sama. Není snadné si tady mimo manželky hráčů najít nějaké kamarádky. Dokážu si představit, že bych tu jednou zůstal, hlavně kvůli dětem tohle řešení není špatné. Za pár let ale můžeme změnit názor,“ nechal se slyšet Vaclík v rozhovoru pro Sport.cz.

Také on začíná mít více ve své mysli evropských šampionát, který se odehraje na začátku léta. Do té doby ale ještě absolvuje jarní část LaLigy a úspěch bude jeho Sevilla hledat také v Evropské lize. „Je to daleko jen zdánlivě, až se sezóna v únoru rozjede naplno a budeme hrát dvakrát týdně, poletí čas velice rychle. Teď konkrétně si na Euro vzpomenu, když mi známí píší o lístky na naše zápasy, a to ještě neznáme jméno prvního soupeře ve skupině,“ usmívá se český brankář a pevně věří, že se jeho tým dočká velké podpory fanoušků.

Před čtyřmi lety figuroval v týmu Pavla Vrby na Euru ve Francii, ale tehdy byl ještě post jedničky obsazen Petrem Čechem. Nyní by měl být už on tím vyvoleným, kdo bude strážit tři tyče. „Tehdy byla pozice Čecha neotřesitelná. Udělám maximum, abych se pro letošní šampionát stal v národním mužstvu pevnou brankářskou jedničkou a co nejvíce mu pomohl. Ideálně k postupu ze skupiny,“ dodává Vaclík.