Perspektivní tvář do středu obrany je testována v Dukle. A nevede se jí zle

Perspektivní tvář do středu obrany je testována v Dukle. A nevede se jí zle

Dnešní herní pojetí přeje dravému mládí, hráčům, kteří mají vše ještě před sebou. Jejich hlad po úspěchu je dobré v sestavě obalit několika zkušenými tvářemi a díky tomu pak máte k dispozici tým, který má potenciál růst. Česká nejvyšší soutěž vykazuje celou řadu talentovaných mladíků, ale také ty nižší disponují tvářemi, o kterých v budoucnu možná budeme slýchávat častěji. Jedním z nich by mohl být i dvacetiletý zadák Vojtěch Zárybnický.

Kmenový hráč Teplic nehledá v poslední době herní praxi na Stínadlech, nýbrž si to přes MAS Táborsko nasměroval k rezervnímu celku pražské Dukly. A na Julisce by se mohl dočkat zajímavého vytížení, které by mu pomohlo prokázat o svém talentu. Pod odborným dohledem pražského realizačního týmu by z něj mohla vyrůst velice zajímavá akvizice, jež může do pár let proniknout do české nejvyšší soutěže, ale třeba i zahraničí.

Na přestupovém trhu jej zastupuje zkušený agent Pavel Zíka z Global Sports, který má pod svými křídly příklad Davida Limberského, Patrika Hrošovského, Michala Trávníka či Tomáše Wágnera. Téměř dva metry vysoký střední obránce se zdá být přirozeným lídrem defenzivní řady a vykazuje i vůdčí schopnosti.

V pátek desátého lednového dne v rámci přípravy změřil Zárybnický síly v dresu pražského klubu v rámci zimní přípravy právě proti bývalému chlebodárci z Táborska. I když jeho tým nakonec podlehl 2:3, dvacetiletý obránce se blýskl vstřelenou brankou. Dokázal tak svou sílu ve vzdušných soubojích, která může být využita i při zahrávání standardních situací na polovině soupeře.