Jablonec přišel bleskurychle o oporu zadních řad

Jablonec přišel bleskurychle o oporu zadních řad

Obránce Tomáš Břečka již není hráčem Jablonce. V úterý totiž přestoupil do turecké Kasimpasy, kde se potká s krajanem a záložníkem české reprezentace Davidem Pavelkou. Pětadvacetiletý zadák se čtrnáctému celku ligy upsal na tři a půl roku.

Do Jablonce přišel Břečka v létě 2018 ze Slovácka, jehož je odchovancem. Za severočeský klub nastoupil do čtyř desítek ligových mačů, ve kterých dal dvě branky. Celkem má na svém kontě 98 startů v nejvyšší soutěži.

"Přestup je překvapivý i pro mě. Nechtěl jsem vědět o potencionálních zájemcích o mé služby, abych měl čistou hlavu na přípravu. Nečekal jsem, že bych teď během zimy mohl někam přestoupit, natož do tak velkého zahraničního klubu. Přestup se nakonec uskutečnil během pár dní," řekl Břečka v rozhovoru pro zastupující agenturu Sport Invest.

Přesun pochopitelně konzultoval s Pavelkou, který mu ho doporučil. "Ani jedna jeho odpověď nebyla negativní, všechno mi vychválil - jak tréninkové centrum, tak fungování klubu, Istanbul, městečko, ve kterém bydlí, zkrátka všechno, co se týče života v Istanbulu a v klubu. V přestupu hrál velkou roli, protože je samozřejmě velká výhoda jít do zahraničí, kde už působí nějaký Čech," uvedl Břečka, jehož život ve velkoměstě trochu děsí.

„Jsem toho názoru, že na život ve velkoměstě se připravit nedá. Budu si muset až na místě zvykat na jinou kulturu i prostředí. Samozřejmě jsem se na to ptal Davida a říkal mi, že bydlí trochu za městem, takže se budu snažit sehnat bydlení co nejblíže jemu," uzavřel.