Kdo nahradí Břečku v Jablonci?

Kdo nahradí Břečku v Jablonci?

Po tom, co Jablonec opustil pětadvacetiletý stoper Tomáš Břečka, který za přibližně 40 milionů korun přestoupil do Kasimpasy, musí jablonecký Miroslav Pelta najít odpovídající náhradu, která by po Břečkovi zalepila díru v sestavě.

Jedním z hráčů, o jehož přestupu do Jablonce se spekuluje, je opavský Jaroslav Svozil. SFC si však Svozila cení na bezmála 7 milionů korun, což Jablonec ještě minulý týden nemínil akceptovat. Po finanční injekci za Břečkův přestup by však Miroslav Pelta mohl změnit názor a znovu se pokusit opavského zadáka získat.

Další variantou by mohl být Michal Jeřábek, kterého Teplice přeřadily do B týmu a hledají mu nové angažmá. Tomuto přestupu nahrává i fakt, že Teplice nemůžou za Jeřábka požadovat žádnou velkou částku vzhledem k tomu, že Jeřábka přeřadili do béčka a neumožnili mu připravovat se s áčkem.

Reálně se také jeví varianta, že se Jablonec pokusí ze Sparty získat Lukáše Štětinu, který na Letné upadl v Jílkovu nemilost a nedá se předpokládat, že dostane šanci v A týmu Sparty. Vedení Sparty se už delší dobu snaží najít Štětinovi nové angažmá a Jablonec se jeví jako optimální řešení. Pro Štětinu navíc hraje fakt, že ho detailně z angažmá ve Spartě zná trenér Petr Rada, který má navíc dlouhodobě slabost pro tvrdě hrající stopery.