Možná výměna mezi Slávií a Plzní?

Možná výměna mezi Slávií a Plzní?

Nový trenér Plzně Adrian Guľa chtěl před zahájením zimní přípravy přivést ze Slavii talentovaného Martina Vantrubu, kterého dobře zná z působení ve slovenské lize a z mládežnických reprezentačních výběrů Slovenska. To se mu však nepovedlo a Plzeň tak sáhla po náhradní variantě a přivedla na hostování Jindřicha Staňka z Českých Budějovic, který by měl ve zbytku sezóny krýt záda zkušenějšímu Aleši Hruškovi.

Je sice možné, že po sezoně přestoupí Staněk do Plzně natrvalo, ale mnohem pravděpodobnější je, že Plzeň po sezóně obnoví snahy o získání Vantruby. Důvodem, proč prozatím Vantrubův přestup nevyšel, je že Slavia chtěla za Vantrubu plzeňského Pavla Šulce, který hostoval v Opavě a předváděl velmi zajímavé výkony.

Pokud však Šulc nepřesvědčí v přípravě trenéra Guľu, je možné, že se Plzeň se Slávií znovu sejdou, aby pokračovali v jednání o vzájemné výměně. Výměna by oběma týmům mohla dávat smysl, protože Slavia má v brankovišti Ondřeje Koláře a v záloze má připraveného svého odchovance Jakuba Markoviče. To Plzeň má v brankovišti pouze stárnoucího Aleše Hrušku a Jindřicha Staňka, který nebyl jedničkou ani v Českých Budějovicích.

Otázkou je, zda bude Plzeň ochotná obětovat Pavla Šulce, jehož herní projev je na české poměry nevídaný, díky své rychlosti a schopnosti přejít jeden přes jednoho. Díky kombinaci těchto vlastností o Šulce projevil zájem přímo Jindřich Trpišovský. Na druhou stranu má Plzeň na křídlech Jana Kopice a Joela Kayambu, kteří budou pro Šulce těžkou překážkou.