Slavia se připravuje na Kolářův odchod

Slavia se připravuje na Kolářův odchod

O tom, že Ondřej Kolář dávno českou ligu přerostl, se ví už dlouhou dobu. A je jen otázkou času, než po něm sáhne někdo ze zahraničí. Největší zájem o něj v posledních měsících projevovalo francouzské OGC Nice, které vede jako hlavní trenér legendární Patrick Vieira. OGC Nice sice u Slavie nepochodilo, ale není všem dnům konec.

Vedení Slavie je jasné, že nejpozději v létě se o Kolářovy služby přihlásí další kluby, které pravděpodobně nabídnou ještě více než zmiňované Nice. Slavia je tedy nucena brát tuto skutečnost v potaz a musí se už teď připravovat na Kolářův odchod.

Vypadá to ovšem, že v Edenu tuto situaci vůbec nepodcenili a dlouho dopředu se na dobu bez Koláře připravili. V posledních měsících se sice spekulovalo o tom, že Slavia by ráda přivedla jednoho z trojice Filip Nguyen, Matouš Trmal a Jindřich Staněk, ale toto už je pasé, protože po diskusích s vedením se Jindřich Trpišovský rozhodnul, že Kolářovým nástupcem bude teprve osmnáctiletý Jakub Markovič, kterého Slavie přivedla před několika lety z Olomouce.

Markovič už za první tým Slavie odchytal dvě utkání, během kterých ani jednou neinkasoval. Podstatně více však toho v dosavadní sezóně odchytal za B tým Slavie v ČFL a za dorostenecký tým Slavie, se kterou předváděl skvělé výkony UEFA Youth League.

V případě, že by to Slavii s Markovičem nevyšlo, má Slavia připravenou ještě záložní variantu. Na hostování na Slovensku má talentovaného Martina Vantrubu a na kempu se se Slavií připravuje další velký slávisticky talent Jan Sirotník.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.