Škodův první zápas v zahraničí byl pěkná divočina

Útočník Milan Škoda zažil den před čtyřiatřicátými narozeninami první zápas v zahraniční soutěži. V osmifinále domácího poháru jeho tým Rizespor remizoval s Galatasaray.

Škoda naskočil do zápasu v 60. minutě za nerozhodného stavu 1:1. Zhruba čtyři minuty před koncem mohl bývalý slávistický kanonýr postupovat sám na brankáře, ale jeho brazilský spoluhráč Boldrin přihrávku načasoval o krok později.

V úplném závěru se pak prosadil střídající Emre Mora a Galatasaray šel do vedení. To ale netrvalo dlouho. Jeho přihrávající spoluhráč si předtím pomohl útočným faulem, což se vůbec nelíbilo domácím hráčům a posléze na faul upozornil také videorozhodčí.

Najednou byli rozhněvaní i hostující hráči, jejich trenér Fatih Terim to nesl těžce a ještě před koncem opustil lavičku a odešel do kabiny.

Pro turecké novináře se nechal slyšet záložník Boldrin, že Rizespor chce do druhé poloviny sezony vstoupit co nejlépe. „Věřím, že nám pomohou i naše dvě nové posily,“ zakončil Boldrin.

Do Rizesporu na hostování zamířil také Denys Garmaš z Dynama Kyjev.