Trpišovský o změnách v kádru

Trpišovský o změnách v kádru

Sešívání jsou v těchto dnech na soustředění v Marbelle (Španělsko). Lodivod červenobílých neskrývá radost a říká, že kluci vypadají ještě lépe než v minulé sezóně.

Slavii v lednu opustil útočník Milan Škoda, který odešel do Rizesporu, Josef Hušbauer odešel na hostování do Drážďan, Mick van Buren bude hostovat v Haagu a Jakub Hromada zase v Liberci. Trenér Trpišovský si myslí, že už k žádným větším změnám nedojde. „Snad jen k nějakým kosmetickým. Může do toho vstoupit nějaké zranění, k čemuž ale, doufám, nedojde. Intenzivně usilujeme o Davida Zímu z Olomouce. Doufám, že se nám to podaří dotáhnout do konce, aby s námi mohl odletět do Portugalska. To je pro nás moc důležité,“ řekl slávistický trenér pro klubový web.

„Třetí varianta, kdy by nastala změna, by byl případný odchod nějakého hráče do zahraničí. To je ovšem otázka na Honzu Nezmara. To riziko ale je, v Evropě končí přestupní okno různě a všichni si vzpomínáme na minulý rok, kdy Michael Ngadeu odlétal tam, zase se vracel zpět a nikdo nevěděl, co bude. Poslední dva tři dny se může stát cokoli, klidně může přijít taková nabídka, která tím vším totálně zahýbe. Já si ale myslím, že k tomu nedojde,“ pokračoval Trpišovský.

O tom, koho by rád viděl na hrotu má zcela jasno. „Pevně věřím ve Standu Tecla, který se na jaře určitě vrátí ve formě, jakou měl v době, v níž došlo k tomu jeho nešťastnému zranění. Všechny testy a herní tréninky tomu nasvědčují. Myslím, že Standa je teď v nejlepším rozpoložení od zranění. Bude to náš starý dobrý Teclík. Navíc tu máme i Júsufa, kterému chceme dát prostor, aby ukázal, že na Slavii má,“ zakončil trenér.