Zidane se zastává vyhozeného trenéra Barcelony. Není to fér, myslí si šéf Realu

Zidane se zastává vyhozeného trenéra Barcelony. Není to fér, myslí si šéf Realu

Zinedine Zidane zatím nikdy nebyl vyhozen a nezná tak pocit, jaké je to nedobrovolně přijít o práci trenéra ve špičkovém klubu. Kouč Realu Madrid si ale přesto myslí, že jsou ve světě trenéři vyhazováni neprávem. "ZZ" se domnívá, že měl jeho oponent Ernesto Valverde dostat v Barceloně více šancí.

Zidane se s Valverdem střetl v několika vzájemných duelech, poslední El Clasico vítěze nenašlo. Proti Valverdemu se už ale Zidane na jaře nepostaví, Barcelonu totiž vede Quique Setien. Valverde byl odvolán po vypadnutí s Atleticem Madrid ve španělském superpoháru, který následně vyhrál právě Zidanův Real Madrid.

"Je mi líto, že byl vyhozen," připustil Zidane. Ten je známý jako klidný, tichý a empatický trenér, nikdo tak nečekal, že by měl z vyhození svého rivala radost. Kromě toho to na jeho konkurentovi moc nezměnilo, Barcelona bude stále silná, ne-li ještě více. "Valverde to měl v Barceloně velmi těžké. Je to skvělý trenér a maximálně jej uznávám," pochválil bývalého trenéra Barcelony kouč madridského Realu.

"Nikdy nemůžeme neustále vítězit. Také jsem kritizován, když prohrajeme dva zápasy v řadě. Ale vždy do toho dávám 100% a jsem si jistý, že i on. Tohle zbrklé vyhazování trenérů se bohužel nikdy nezmění, ale Valverdeho je mi velmi líto," přiznal francouzský trenér. Ten zatím nikdy nevedl jiný klub než Real Madrid, v roce 2018 však kvůli neshodám s vedením ze své funkce po řadě úspěchů rezignoval, o devět měsíců později se ale na lavičku Realu vrátil.

Související obrázek