Rosický: Kádr je v pohybu, ale ty změny velké nebudou. Víme, kde je třeba se zlepšit

Rosický: Kádr je v pohybu, ale ty změny velké nebudou. Víme, kde je třeba se zlepšit

Pražská Sparta na začátku tohoto týdne začala přípravu na jarní část sezóny. Cílem je probojovat se do pohárové Evropy, nejlépe z druhého místa. Ve hře je Liga mistrů, ale i Evropská liga, ale o tato umístění má zájem hned několik tuzemských klubů. Nedostižná Slavia ukazuje všem záda, proto boj o titul je již nemyslitelný, proto se letenský tým chce soustředit na to, co je stále ve hře.

Podzim zakončila Sparta na čtvrtém místě, ale z její hry bylo patrné, že si ještě všechno nesedlo. Dobré výkony střídaly ty slabší a kouč Jílek v mnoha případech točil výrazně sestavou. „Spoustu věcí jsme si analyzovali, v čem se musíme zlepšit. Začátek přípravy bude mnohem víc fyzický, než tomu bylo v létě, kdy bylo méně času. V současném fotbale je to nutnost. Věříme, že z toho hráči budou v pozdější části sezóny těžit,“ nechal se slyšet sportovní ředitel Sparty v rozhovoru pro klubové stránky.

„Stávající kádr nějak vypadá, ale neznamená to, že jsme s tím spokojeni. Na některých věcech pracujeme delší dobu a v kádru bude pohyb, to je jasné. Už jsem ale avizoval, že ty změny nebudou velké. Potřebujeme doplnit některá místa, ale hlavní je, aby trenér dál zlepšoval tým, pracoval na systému a organizaci hry,“ poukázal na fakt, že stále věří v práci, kterou v létě kouč Václav Jílek na Letné započal.

„Už měl dost času na to, aby poznal tým. Jedna z priorit je, abychom na jaře viděli na týmu systém a organizaci hry. Neměli jsme problém se střílením gólů, ale hrozně moc jsme jich dostali. Na tom musíme zapracovat. A také je důležité, abychom měli mnohem větší tlak na míč. Nejen na polovině soupeře, ale i v defenzivnějším fotbale. V tom máme velké rezervy,“ dodal Rosický.