Pelta by rád investoval sumu získanou za Brečku do Sýkory. Ve hře je ale polský nápadník

Pelta by rád investoval sumu získanou za Brečku do Sýkory. Ve hře je ale polský nápadník

Budoucnost šestadvacetiletého záložníka Jana Sýkory je zatím nejasná. Slavia si ho po podzimu v Jablonci stáhla zpět do svého kádru, aby s ní absolvoval zimní přípravu. Severočeský klub by jej ale rád získal zpět na trvalý přestup. Problém je ale v tom, že Slavia v něm vidí potenciál, a ráda by sis jej ponechala pro své plány. Zájem o jeho služby se pak ozývá také z Polska.

Sýkora si nevedl během podzimu zle. V barvách Jablonce nastoupil do osmnácti zápasů a připsal si pět branek a šest asistencí. Bývalý hráč Liberce přišel do Edenu za 30 milionů korun a Slavia se jej nechce vzdávat jen tak. Na jeho dostupnost se vyptával i turecký Kayserispor, ale nakonec jej odradily právě finanční požadavky pražského klubu.

Pokud by Sýkora skutečně sešívané opustil, nejblíže je jeho zisku polský celek Lech Poznaň, který je ochoten uhradit sumu ve výši 20 milionů korun. Samotný hráč by pak mohl své rozhodování zohlednit také s blížícím se mistrovstvím Evropy, kam by jej mohl kouč Jaroslav Šilhavý povolat.

Jablonec by také rád měl v kádru Sýkoru pro jarní část ligy. Severočeský klub bojuje o pohárovou Evropu a zkušený záložník by mohl výrazně pomoci. Šéf klubu Miroslav Pelta je údajně ochoten obětovat na tento tah i sumu, kterou inkasoval za prodej Tomáše Brečky do Kasimpasy.