Starka o čistce v týmu: Leklé ryby musely pryč. Neměly by dobrý vliv na kabinu

Starka o čistce v týmu: Leklé ryby musely pryč. Neměly by dobrý vliv na kabinu

Středočeskou Příbram nečeká na jaře jednoduchá práce. Poslední místo v tabulce není zrovna ideálním scénářem, který si pro podzim šéf klubu Jaroslav Starka vysnil. Možnost sestupu jej donutila udělat v kádru radikální řez a s některými hráči se nepárat. Hned šesti tvářím bylo naznačeno, že se s nimi již nepočítá.

Zajímavou čistku realizovala Příbram před jarní částí sezóny. Polidar a Alvir byli prodání, zatímco Zeman, Květ, Boháč a Kord přeřazeni do B týmu se slovy, že se s nimi již nepočítá. „Nedávali mužstvu to, co jsme od nich očekávali. Necítili jsme z nich touhu udělat maximum, abychom v tabulce nebyli na samém dně,“ rozpovídal se mocipán středočeského klubu v rozhovoru pro Sport.cz.

„Leklé ryby musely pryč. Neměly by dobrý vliv na kabinu. Takové hráče tady nechceme. Teď potřebujeme hráče, kteří udělají všechno, abychom se zachránili, i když nejsou našimi odchovanci. Jsou to přeci profesionálové a jejich povinností je makat pro klub, za který hrají, a který je platí,“ poukázal Starka jasně na fakt, že nehodlá platit ve svém týmu hráče, který pro klub nebudou dýchat.

Sbohem si překvapivě vyslechl i zkušený Martin Zeman, který měl být naopak pro klub velkým lídrem. „Martin toho pro Příbram v minulosti udělal hodně. Na něj jsem spoléhal, je to velmi dobrý hráč. Když pominu, že na podzim měl tři asistence, ale žádný gól, pak ani na trávníku neodváděl to, co jsme tady od něj čekali. Domluvili jsme se, že se rozejdeme,“ dodal Starka.