LA Galaxy si vytipovalo náhradu za Ibrahimoviče. V plánu je z něj udělat nejbohatšího hráče MLS

LA Galaxy si vytipovalo náhradu za Ibrahimoviče. V plánu je z něj udělat nejbohatšího hráče MLS

Švédský útočník Zlatan Ibrahimovič už je několik týdnů majetkem milánského AC a zdá se, že na San Siru je velmi platnou posilou. Mezera ale po něm vznikla za velkou louží, proto tamní LA Galaxy hledá pro svůj tým novou palebnou sílu. Na stole je tříletý kontrakt, ale i platové ohodnocení, které z ní udělá nejlépe ohodnoceného hráče MLS.

Ibrahimovič zanechal v severoamerické soutěži nesmazatelnou stopu a LA Galaxy hledá nového střelce, který by odpovídal jeho formátu. Není to nic snadného, protože nejlepším útočníkům na světě se z Evropy moc za velkou louži nechce. I tak se ale zdá, že klub vhodného adepta nalezl.

Podle posledních informací by mohl tuto roli v týmu převzít jednatřicetiletý mexický útočník Javier Hernández. Někdejší tvář Manchesteru United, Realu Madrid, Leverkusenu či West Hamu strávila podzim v Seville, kde odehrála celkem 15 soutěžních zápasů a připsala si tři přesné zásahy. Skvělou vizitku má však Chicharito v národních barvách, kde je historicky nejlepším střelcem Mexika a zúčastnil se již třech světových šampionátů.

Ibrahimovič si v MLS přišel ročně na 7,2 milionů dolarů. Po jeho odchodu je nejlépe placeným hráčem Michael Bradley z Toronta, který si přijde na 6,5 milionů dolarů. Podle některých britských zdrojů by se měl Hernández stát nejlépe placenou tváří MLS právě po podpisu tříletého kontraktu, který  mu byl nabídnut.