Trávník: Po míči se nám už stýskalo, ale zatím jsme ho moc neviděli. Ve Španělsku to bude lepší

Trávník: Po míči se nám už stýskalo, ale zatím jsme ho moc neviděli. Ve Španělsku to bude lepší

Pražská Sparta v sobotu absolvovala první přípravné utkání před jarní částí sezóny. Na Strahově změřila síly s Českými Budějovicemi a nakonec se radovala z výhry 1:0, kterou obstaral Andreas Vindheim. Svou premiéru v sestavě si odbyli Adam Karabec a Matěj Polidar. Šestnáctiletý talent se dokonce na hrací ploše objevil rovnou s kapitánskou páskou.

Kouč Václav Jílek využil v utkání dvě kompletní jedenáctky. Po změně stran se tak na hřišti objevil i záložník Michal Trávník. Někdejší tvář Jablonce byla ráda, že už pro letenský tým skončila herní pauza a může se svými spoluhráči připravovat na jarní boje.

„Utkání bylo fyzicky náročně, hlavně po těch prvních tréninkách. To jsme ale věděli, že to nebude nic jednoduchého. Musíme brát i takovou výhru, jakou jsme uhráli s Budějovicemi. Musíme se nastavit vítězně, takže je super, že jsme to zvládli. Potřebujeme teď nabrat fyzičku, a pak už se dostaneme více k balonu,“ nechal se slyšet pro klubovou televizi Trávník.

„Už se mi po míči stýskalo, ale zatím jsme ho moc neviděli. Ve Španělsku to bude asi lepší,“ poukázal Trávník na další plány přípravy, kdy pražská Sparta odcestuje na soustředění na jih Evropy. Než však zamíří do Marbelly, změří ještě síly s druholigovou Jihlavou a Ústím nad Labem.