Guľa po premiéře v Plzni: Líbilo se mi nasazení. Nikdo z týmu neřešil, že hrajeme se soupeřem z druhé ligy

Guľa po premiéře v Plzni: Líbilo se mi nasazení. Nikdo z týmu neřešil, že hrajeme se soupeřem z druhé ligy

Slovenský kouč Adrian Guľa si odbyl úspěšnou zápasovou premiéru na lavičce Viktorie Plzeň. Aktuálně druhý tým v tabulce české nejvyšší soutěže změřil síly s druholigovým Ústím nad Labem a nakonec se radoval z výhry 4:1. Pod dohledem sudího Královce se devět stovek přítomných diváků dočkalo přesných tref Čermáka, Kayamby, Mihálika a Alvira.

Nástupce trenéra Pavla Vrby začal svou anabázi na západě Čech vítězně. Po závěrečném hvizdu byl s výsledkem spokojený, ale taktéž přiznal, že je ještě co ladit. „Na to, že to byl první přípravný zápas, je to skvělé, že dorazilo tolik lidí. Moc jim za podporu děkuji,“ začal Guľa svou řeč, ve které vyjádřil poděkování všem fanouškům Viktoriánů, kteří na stadión dorazili.

„Pro nás je podstatné se koncentrovat na týmovou výkonnost. Vstup do zápasu s velmi sympatickým soupeřem byl z naší strany trochu pomalejší, ale druhá polovina první půle nabídla zajímavé pasáže. Ve druhém poločase jsme neměli takovou jistotu a přesnost, na tom musíme ještě zapracovat,“ nechtěl své svěřence jen chválit, ale dovolil si i poukázat na nedostatky, kterých si povšimnul.

„Občas tam byla taková přemíra snahy hráčů, že si nedrželi své pozice a až moc běhali. Obě skupiny mě ale potěšily tím, jak makaly a neřešily, že hrajeme se soupeřem z druhé ligy,“ dodal nový kouč Plzně, který se na jaře pokusí v české nejvyšší soutěži uhájit druhé místo v tabulce, jenž by Viktoriánům zaručil boj o Ligu mistrů.