Jílek: Minimálně jednoho stopera bych bral, ale musíme mít jasno, že se jedná o dobrý nákup

Jílek: Minimálně jednoho stopera bych bral, ale musíme mít jasno, že se jedná o dobrý nákup

Pražská Sparta má za sebou další rozporuplný podzim, ale na přestupovém trhu zatím aktivní není. Po prvním přípravném utkání s Českými Budějovicemi připustil trenér Václav Jílek, že by nějakou novou tvář v týmu uvítal. Sám ale připustil, že doba experimentování na Letné byla již dlouhá a je třeba se zaměřit na hráče, kteří budou pro tým skutečným přínosem.

Čtvrté místo po podzimní části české nejvyšší soutěže není pro pražský klub velkým úspěchem. Boj o titul je již předem ztracen, neboť náskok městského rivala z Edenu je až příliš velký. Ve hře je ale druhé místo, které okupuje Plzeň. Sparta si na něj brousí zoubky, ale to by musela na jaře především zlepšit svou obranu, jenž až příliš často zbytečně inkasuje.

„Jasně jsme deklarovali, že naší prvořadou potřebou je přivést minimálně jednoho stopera. Bavíme se ale i o útočných typech hráčů. Jednoznačně bychom posily uvítali. Nějaký čas ještě máme, něco je v jednání. Uvidíme, co se stane během příštího týdne,“ nechal se slyšet kouč Sparty po výhře s jihočeským soupeřem.

Letenský klub ve středu defenzivní řady vyzkoušel v posledních letech již celou řadu hráčů, ale stále se mu nepodařilo najít vhodnou dvojici, která by se zaklínila do základní sestavy. „Možná jsme už rozvážnější. Věřím však, že se nám na jednu, dvě pozice povede někoho přivézt. Všechno je otázka možností, a hlavně vlastního přesvědčení, že jde o vhodného hráče. Je na čase, abychom udělali správný přestup,“ dodal Jílek v rozhovoru pro klubovou televizi.