Guardiola narozeniny výhrou neoslavil, ve šlágru slaví po dominantním výkonu Liverpool

Liverpool v rámci 23. kola porazil Manchester United 2:0 a zvýšil náskok v čele soutěže na šestnáct bodů. Manchester City totiž jen remizoval s Crystal Palace. Překvapivě zaváhal Leicester a zcela bez bodu je i Chelsea.

23. kolo začalo bezbrankovou remízou ve Watfordu. Tottenham bez Harryho Kanea skórovat nedokázal, šancí měl přitom dost. Foster nicméně vychytal Lucase a další pokus Sona mířil nad.

Byli to tak domácí, kteří mohli rozhodnout. Po ruce Vertonghena měl kapitán Deeney k dispozici penaltu, avšak Gazzaniga předvedl vynikající zákrok. Hrdinou utkání na druhé straně byl poté střídající Pussetto, jenž v nastavení zabránil gólu odkopnutím míče na brankové čáře.

Kromě Deeneyho penaltu v již uplynulém kole neproměnil Jamie Vardy a připravil svůj tým dost možná o vítězství. Na branku Barnese našel odpověď Wood, následně Vardy nepřekonal Popeho a deset minut před koncem tak překvapivou výhru pro Burnley zajistil Westwood.

Zpět ale k sobotě. Vítězství si bez Pierra-Emericka Aubameyanga nepřipsal ani Arsenal, Sheffield potvrdil skvělou venkovní bilanci. Díky gólu Martinelliho sice domácí dlouho vedli, v samotném závěru John Fleck napálil pravou šibenici a Sheffield tak znovu bodoval.

Remíza potkala i oslavujícího Pepa Guardiolu. Orlům zajistil překvapivé vedení Cenk Tosun, zimní posila z Evertonu. Sergio Agüero nicméně během pěti minut v závěru dvakrát skóroval a zdálo se, že City neztratí. Jenže v poslední minutě si po skvělé práci Zahy srazil míč do vlastní sítě Fernandinho a na tuto branku už úřadující mistr odpověď nenašel.

Ještě hůře dopadla Chelsea a svěřenci manažera Franka Lamparda potvrdili, že střídají dobré a mizerné výkony. Úvodní příležitost utkání měl Newcastle, Joelinton hlavou orazítkoval břevno.

Kantého následně vychytal Dúbravka, pokus Williana skončil těsně nad. Ve druhé půli neuspěl Abraham a ani Emerson, zdálo se tak, že na v St. James Parku gól nepadne. Ve čtvrté minutě nastavení ovšem Saint-Maximin poslal parádní centr do pokutového území a Isaac Hayden rozhodl o senzační výhře Strak.

Závěrečný duel kola obstaral vedoucí Liverpool a stále trápící se Manchester United. Ten navíc nastoupil bez Marcuse Rashforda, přesto v úvodních minutách svého soupeře přehrával.

Jenže velice záhy se do útoku vrhli domácí a okamžitě skórovali. Ve 14. minutě rozehrál rohový kop Alexander-Arnold a Virgil van Dijk hlavou nedal De Geovi šanci.

Další příležitost měl Mané, míč si dobře nezpracoval. Další pokus už skončil brankou, krásně se trefil Firmino. Gólu ale předcházel faul van Dijka a po poradě s videem byl gól odvolán. Neprosadil se ani Mané a když poslal míč do sítě Wijnaldum, byl pro změnu odpískán těsný ofsajd. Znovu ale správně.

V závěru první půle mohli z ojedinělé šance udeřit hosté, Pereira ve skluzu těsně netrefil míč. Ještě na konci prvního poločasu měl na noze gól Mané, De Gea skvěle vytrčil nohu.

Na začátku druhé půle měl obrovskou příležitost Salah, míč netrefil čistě. Henderson napálil míč do tyče, výrazně tomu pomohl famózní De Gea. A na druhé straně znovu poměrně z ničeho mohl srovnat Martial, jeho rána ale letěla vysoko nad.

Liverpool nadále držel více míč, ale v závěru se nečekaně dostal pod tlak. Jenže z rohového kopu pro hosty byl najednou gól v síti United. Po ofsajdu hostí Alisson nádhernou přihrávkou vysunul Salaha a ten se proti Manchesteru United prosadil vůbec poprvé v kariéře. Liverpool porazil i Rudé ďábly, stále neprohrál a v čele má již šestnáctibodový náskok.