Sparta usiluje o největší opavský talent posledních let

Sparta usiluje o největší opavský talent posledních let

Sparta je na dobré cestě k získání první zimní posily. Tou by měl být opavský střední záložník Filip Souček, kterému je devatenáct let a na podzim získal pevné místo ve středu opavské zálohy vedle zkušeného Pavla Zavadila, kterého dokonce v době jeho zranění zvládl skvěle nahradit.

Jílek sice dlouhodobě po vedení žádá stopera, který by Spartě pomohl vyřešit dlouhodobé problémy, které Sparta na tomto postu má, ovšem Sparta nakonec nedotáhla přestup talentovaného Mohameda Tijaniho, který neprošel zdravotní prohlídkou.

V posledních měsících jde na sparťanských příchodech zcela evidentně rozpoznat rukopis Tomáše Rosického, který už před nástupem do své funkce avizoval, že jeho cílem je dávat větší šanci mladým hráčům.

Největší překážkou Součkova přestupu do Sparty jsou peníze. Opava údajně za svůj největší talent požaduje 16 miliónů korun. O Součka už dříve projevily zájem Slavia a Jablonec, které ovšem odmítli za Součka vysázet požadovanou sumu a Souček tak zůstal v Opavě.

Pokud Souček nakonec do Sparty opravdu přestoupí, lze očekávat, že sezónu dohraje v Opavě, kde bude získávat tolik potřebnou herní praxi. Ve Spartě by měl na svém postu obrovskou konkurenci, přes kterou by měl velmi obtížné se do sestavy dostat. Na tom, aby Souček zbytek sezóny strávil ve Slezsku, trvá i Opava, která bude jeho služby potřebovat v boji o záchranu ve Fortuna lize.