Zázračné norské dítě krotí po debutu euforii: Však mě Dortmund kupoval, abych góly střílel

Zázračné norské dítě krotí po debutu euforii: Však mě Dortmund kupoval, abych góly střílel

Přišel, ve druhém poločase nastoupil a hned si připsal hattrick. Tomu se říká debut z říše snů. Norský talent Erling Haaland proti Augsburgu zazářil a Dortmund oslavuje zimní nákup ze Salzburgu. Borussie nakonec dokázala zvítězit 5:3 a nová útočná posila, kterou před několika dny označil kapitán Marco Reus za nového Lewandowskiho, si ihned získala náklonnost fanoušků.

Teprve devatenáctiletý útočník si nemohl lepší debut ve žlutočerném dresu ani přát. Ve druhém poločase byl vyslán kouče Lucinem Favrem na hrací plochu a hned dal jasně najevo, proč kolem něj ještě před pár týdny kroužila celá řada evropských velkoklubů.

„Jsem moc rád, že to takhle vyšlo. V Dortmundu necítím žádný tlak na mou osobu, proto mohu hrát zcela uvolněně. Trenér mi řekl, že na mě nikdo spěchat nebude, ale je dobře, že jsem se takhle ukázal,“ nechal se slyšet mladík, o kterého se zajímaly kluby jako Manchester United či Lipsko. Bitvu na přestupovém trhu však vyhrál bundesligový zástupce.

Haaland by se mohl velmi brzy stát hlavní palebnou silou Dortmundu, který by rád stejně jako v minulé sezóně bojoval o titul. Na vedoucí Lipsko ztrácí po osmnácti odehraných kolech sedm bodů. „Hraju ve fantastickém klubu, mám skvělé spoluhráče a lidi okolo sebe. Dnes mohu být veselý, ale za týden může být všechno jinak.  Jsem rád, že to vyšlo, ale Dortmund mě přeci kupoval, abych střílel góly,“ dodal norský střelec.