Sparta si nechala utéct hráče, který by ji v budoucnu mohl pomoci vyřešit problémy v obraně

Sparta si nechala utéct hráče, který by ji v budoucnu mohl pomoci vyřešit problémy v obraně

V prvním přípravném zápase nastoupila Sparta proti Českým Budějovicích. V jejich dresu nastoupil na pozici stopera devatenáctiletý Maxim Talovierov, který strávil předchozí půlrok na hostování ve sparťanském B týmu, kam si ho osobně vyžádal trenér Kotal, který v něm už před sezónou viděl velký potenciál.

Pod Kotalem patřil Talovierov k pilířům sparťanského béčka a tak se nebylo co divit, když si ho na několik tréninků vzal na Kotalovo doporučení i trenér Jílek.

Jílek se ovšem rozhodl, že Talovierov by pro Spartu nebyl okamžitou posilou a tak se Sparta rozhodla na Talovierova neuplatnit opci a Talovierova si do přípravy stáhly mateřské České Budějovice.

Je otázkou, jestli má Sparta do budoucna tak skvěle obsazený stoperský post, že si může dovolit, nechávat si utéct takové talenty, jakým Talovierov bezpochyby je. Talovierov klidně mohl ještě po zbytek sezóny nastupovat v béčku pod Kotalem a rozvíjet tak svůj talent a po sezóně se zkusit prosadit v prvním týmu Sparty. Uvidíme, jestli za několik let nebude Sparta tohoto kroku litovat, nebo se rozhodnutí sázet na jiné stopery, ukáže jako správné.