Další bývalý Sparťan se vrací do české ligy. Jeho novým působištěm budou Teplice

Další bývalý Sparťan se vrací do české ligy. Jeho novým působištěm budou Teplice

Spekulace se nakonec potvrdily. Do české ligy se vrací z belgického Lokerenu Lukáš Mareček, který naposledy v české lize hájil barvy Sparty.

V Belgii strávil Mareček dva roky, během kterých odehrál 43 zápasů a připsal si 2 góly. V minulé sezóně se však Lokerenu nepodařilo udržet se v první belgické lize a Mareček tak poslední půlrok nastupoval v druhé belgické lize, ve které patřil mezi nejzkušenější hráče.

Trenér Hejkal si od Marečka, kterého zná ze společného působení ve Spartě, slibuje především zkvalitnění středové řady a zkušenosti, které může Mareček předávat mladým hráčům, kterých mají Teplice v kádru celou řadu.

Marečkovou výhodou je i to, že v případě potřeby může nastoupit i na pozici stopera, což ještě zvyšuje jeho cenu. Po zisku Marečka usilují ještě o Ondřeje Zahustela ze Sparty, se kterým už Sparta nepočítá. Původně se sice hovořilo o tom, že Zahustel má namířeno na hostování do Slovácka, ale nyní to spíše vypadá, že Sparta preferuje Zahustelův přesun do Teplic.

Teplice ztrácejí dva body na desáté místo, které jako poslední zajišťuje skupinu o evropské poháry, a ne skupinu o sestup, takže se dá předpokládat, že Mareček nebude poslední teplická posila.