Potočný? Příchod do Baníku se poněkud vzdálil, do hry vstoupila i Sparta s Plzní

Potočný? Příchod do Baníku se poněkud vzdálil, do hry vstoupila i Sparta s Plzní

Roman Potočný už by na stadionu U Nisy neměl zahájit jarní část Fortuna:ligy. Jeho agent totiž uvedl, že je kvůli svému klientovi v kontaktu s domácími i zahraničními celky.

A kdo osmadvacetiletého lídra liberecké ofenzivy, který vstřelil během ligového podzimu devět branek a přidal další dvě gólové asistence, vůbec chce?

"Roman navíc za poslední tři roky nevynechal v Liberci ze zdravotních důvodů jediný zápas nebo trénink. Jsem kvůli němu v kontaktu se zahraničními i českými kluby," citoval iSport.cz slova Jiřího Müllera.

Smlouva za půl roku nekončí jen exteplickému univerzálovi, ale také Hybšovi, Mikulovi a Karafiátovi, ovšem je pravdou, že nejblíže k odchodu z podještědského prostředí je právě Potočný, který byl nejprve spojován pouze s Baníkem Ostrava...

"S Baníkem jsme byli jednu dobu už strašně blízko, Romana chtěli. Ale teď mi to přijde strašně daleko," přidal na stránkách Deníku Sportu výše zmíněný hráčský zástupce.

V poslední době začalo být jeho jméno skloňováno také se Spartou a Plzní, s tím, že částka kolem dvou milionů korun není pro obě značky žádnou překážkou. Čas na jednání s Tomášem Rosickým či Adolfem Šádkem ještě je, protože přestupové okno se uzavírá až dvaadvacátý únorový den.

"Čas hraje pro nás. Hráčů, kteří mají čísla jako Roman, totiž na trhu za ty peníze moc není. A jeho integrace do nového týmu bude určitě snazší než u nějakého cizince, který by si na naši ligu půl roku zvykal," uzavřel ve Sportu Müller.