Největší zimní posila ČFL? Magera opouští Brno a rok a půl by měl pálit za své Zápy

Největší zimní posila ČFL? Magera opouští Brno a rok a půl by měl pálit za své Zápy

Brněnské dobrodružství Lukáše Magery trvalo jen rok a půl, přesto odehrál většinu ze svých pětačtyřiceti startů za druholigovou Zbrojovku s kapitánskou páskou a na své konto si připsal 17 branek a dalších 8 gólových asistencí.

Nadcházející rok a půl by měl strávit sedmatřicetiletý ofenzivní veterán ve třetí nejvyšší soutěži. Bývalý hráč Baníku Ostrava či Mladé Boleslavi, který měl v Brně smlouvu až do léta, oblékne trikot Záp, které jsou ve skupině B na průběžné druhé pozici za vedoucí jabloneckou rezervou.

"Řešili jsme s rodinou nějaké další varianty a nakonec jsme se rozhodli vrátit domů a už tam zůstat," pronesl na webu fczbrno.cz samotný Magera, který si na podzim připsal tři trefy a dodnes se vzpomíná zejména na jeho nůžky proti Líšni.

Na Brno, které je po podzimní FNL třetí a bude se prát o postup mezi elitu, ovšem bude mít dobré vzpomínky i z osobního hlediska...

"Se ženou jsme si Brno zamilovali nejenom po fotbalové stránce, líbilo se nám i samotné město a lidi v něm. Mrzí mě, že jsem angažmá tady neukončil postupem, v baráži k tomu chybělo málo. Letos jsme bohužel nezačali dobře, ale důležitá výhra v Pardubicích znamená výrazně vylepšenou pozici pro jaro. Doufám, že to kluci dotáhnou a Brno bude příští rok hrát první ligu. Mužstvo na to sílu má a ligu si zaslouží fanoušci i lidi v klubu," doplnil na stránkách fczbrno.cz bývalý český reprezentant.

A co stanovisko sportovního vedení? "Lukáš u nás odvedl fantastický kus práce, od prvních dnů potvrzoval, jak příkladným profesionálem je. Jeho vytížení v závěru podzimu už ale bylo menší a proto jsme ve spolupráci s ním hledali odpovídající řešení. Lukášovi patří za jeho služby a přístup obrovský dík," uzavřel sportovní manažer Tomáš Požár.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.