I když je Sparta velký klub, v Dynamu makáme stejně, říká Talovierov. Co mu klade na srdce Sivok?

I když je Sparta velký klub, v Dynamu makáme stejně, říká Talovierov. Co mu klade na srdce Sivok?

Perspektivní ukrajinský stoper Maksym Talovierov sice strávil podzimní část v ČFL v barvách sparťanské rezervy, ovšem od zimy je opět součástí Dynama, kterému patří a v jehož trikotu již v zimě nastoupil právě proti letenskému "S" (0:1).

"Jsem rád, že jsem si mohl zahrát proti A-týmu Sparty. Výsledek nás ale trochu mrzí, protože jsme chtěli vyhrát. Náš výkon byl dobrý, měli jsme i šance, ale bohužel jsme nedali gól. Kdybychom uhráli alespoň remízu, byli bychom určitě spokojenější," pronesl po duelu na webu dynamocb.cz vytáhlý střední obránce ze Střeleckého ostrova.

Třetí nejvyšší soutěž podle všeho vymění za elitní ligu, což je velký krok dopředu. "Smlouva o hostování ve Spartě byla na celý rok, ale Dynamo si mě mohlo v zimě stáhnout zpět, a to udělalo. Teď hraji za Budějky a budu se snažit, aby se nám dařilo. Jsem rád, že mohu za Dynamo hrát. Pokud bych se prosadil, bylo by to určitě lepší než hrát třetí ligu. Navíc jsem během podzimu trénoval i s áčkem Sparty. I když je Sparta velký klub, mohu říct, že v Dynamu makáme stejně. Budeme pracovat a snažit se dělat vše pro to, abychom sezonu zakončili v první šestce," pokračoval na oficiálních stránkách spoluhráč Ledeckého, Kladrubského, Rabušice a spol.

Ambice bude mít velké i po zimní změně. "Cítím se být budějovickým hráčem. Chci trenéra přesvědčit o tom, že mám na to, abych hrál v základní sestavě," doplnil devatenáctiletý mladík, který se na jihu země učí od velezkušeného Tomáše Sivoka. "Je v klubu velkou osobností. Mám se samozřejmě od něj co učit. Hodně mi radí a říká mi, jak bych měl hrát, abych byl úspěšný. Zároveň mi také klade na srdce, abych hodně mluvil a z pozice stopera dirigoval ostatní spoluhráče," uzavřel Talovierov, o němž jeho kouč David Horejš říká, že jde o pracovitého a vnímavého kluka, jehož poslední výkon v přípravě byl perspektivní.

Zatímco s béčkem Sparty by šel do akce až v březnu proti Jiskře Domažlice, v osmém týmu Fortuna:ligy se pomalu může připravovat na ligový únor a Mladou Boleslav.