Koubek už výprask neřeší: Rány k fotbalu prostě patří. Přesvědčil jsem se, že máme hodně odolné mužstvo

Koubek už výprask neřeší: Rány k fotbalu prostě patří. Přesvědčil jsem se, že máme hodně odolné mužstvo

Desátý Augsburg dostal o víkendu naloženo od čtvrté Borussie Dortmund a jeho sedmadvacetiletá brankářská jednička Tomáš Koubek musela lovit míč ze sítě hned pětkrát, což se mu v případě vestfálského giganta stalo v právě probíhající sezoně již podruhé.

Augsburg, jehož součástí jsou i Jan Morávek a Marek Suchý, přitom vedel v atraktivním duelu již o dvě branky a zdálo se, že směřuje k cennému skalpu. "V tréninku jsme se připravovali na kombinační akce Dortmundu. Studovali jsme vše u videa, pak simulovali výpady Borussie na trávníku. Jenže samostatné nájezdy jsme nečekali. Nepředstavoval jsem si, že na mě hráči Borussie půjdou prakticky šestkrát sami. To ani není jejich typický styl. Byl jsem při těch gólech absolutně bez šance," krčil rameny bývalý brankář Hradce, Liberce, Sparty a Rennes, jehož slova vyšla na sport.cz.

I když před ním spoluhráči chybovali, Koubek působil na ploše klidně a emoce neukazoval. Jiní gólmani přitom nemají problém kolegy seřvat a pořádně jim vyčinit. "Soustředím se sám na sebe. Nikomu jsem nic nevyčítal. Za stavu 2:0 a 3:1 jsme měli hrát jinak. Jenže místo abychom přešli k větší defenzivě, dál jsme je presovali. A z únavy plynuly chyby. Navíc kluci jsou dost zkušení, aby se podobný scénář podruhé neopakoval, aniž bych jim to já zdůrazňoval," pokračoval na sport.cz strážce svatyně, který už myslí na příští kolo proti Unionu Berlín.

Domácí debakl, který ve vestfálském trikotu řídil norský zázrak Haaland, jemuž stačilo k hattricku jen něco málo před třicet minut, by je příště proti zmíněnému nováčkovi ovlivnit neměl. "Mohli jsme nabrat sebevědomí a odrazit se definitivně k boji o první polovinu tabulky. Mrzí mě, že jsme utkání nedotáhli k vítěznému konci, bylo to nadějně rozjeté. Ale rány k fotbalu prostě patří. A já jsem se na podzim přesvědčil, že máme hodně odolné mužstvo," uzavřel na sport.cz svěřenec kouče Martina Schmidta, který si udělal jméno v Mainzu a Wolfsburgu.