Věříme, že manko na druhé místo smažeme, hlásí Kozák, který vyhlíží triumf v MOL Cupu a předkolo Ligy mistrů

Věříme, že manko na druhé místo smažeme, hlásí Kozák, který vyhlíží triumf v MOL Cupu a předkolo Ligy mistrů

Sparťan Libor Kozák, jenž vstřelil ve dvaadvaceti podzimních duelech deset branek, zažívá v domácím prostředí typickou zimní přípravu po dlouhých jedenácti letech. Jak zatím náročný lednový dril zvládá?

"Zatím dobře. V předchozích letech jsem ji kvůli zraněním nebo přestupům neabsolvoval, teď mám dostatek času se stoprocentně nachystat a fyzický i kondiční dril vítám. Základ je poctivě vše odmakat, být zdravý a věřím, že to bude mít pozitivní vliv na další průběh sezony," uvedl v interview pro ceskatelevize.cz bývalý hráč Opavy, Lazia nebo Aston Villy.

Jak je spokojen s dosavadním vývojem ročníku? "Spokojen jsem se zdravotním stavem a herním vytížením. Vím, že útočníci jsou odjakživa hodnoceni podle střelecké potence. Hlavně na začátku podzimu mi to drhlo a měl jsem dát o čtyři pět gólů víc. Celková bilance by se mi hodnotila pozitivněji. Očekávání veřejnosti jsem samozřejmě vnímal a zahozené šance mě štvaly, ale zpětně s nimi nenadělám nic. Snažím se po celou kariéru vždy koukat dopředu, soustředit se na další příležitost skórovat a v neposlední řadě na vlastní očekávání, která od sebe mám. Doufám, že po pauze navážu na období, ve kterém mi to lepilo, a přidám další," doplnil na serveru ceskatelevize.cz exliberecký fotbalista, jenž se přesunulu do Generali arény loni v létě.

V čem se bude muset jeho nynější chlebodárce zlepšit, aby se ze současné čtvrté pozie posunul na vysněnou druhou příčku? "Jde o kontrolu nad utkáním. O to, že bychom měli umět mnohem lépe zareagovat na jeho vývoj. Když vedeme, měli bychom umět v herním módu přepnout. Několikrát jsme hráli za všech okolností stejně, na což jsme doplatili. Nemluvím o zalézání do vlastního vápna, ale o kontrole a odhadu dění na trávníku. Je to jedna z věcí, ve které se musíme zlepšit. Pracujeme na ní a věřím, že pokud se zlepšíme, dotáhneme na jaře dobře rozehrané zápasy do vítězného konce častěji. Umístění v tabulce, potažmo manko na Slavii, není zdaleka ideální. K předsezonnímu cíli máme daleko a uvědomujeme si to, ale v závěru jsme ukázali progres, od něhož se můžeme odrazit. Věříme, že manko na druhé místo smažeme. S přibývajícím časem stráveným spolu věřím, že budeme ještě lepší," přidal kolega Tetteha, Dočkala, Hanouska a spol., jehož stanovisko vydal portál ceskatelevize.cz.

S čím přesně by tedy byl letos v květnu spokojen? "Cíle máme jasné. Dosáhnout na vítězství v Českém poháru a kvalifikovat se do předkola Champions League, což znamená smazat pětibodovou ztrátu na druhou Plzeň. Je to reálné a budeme se o to rvát do posledního kola," ubezpečil sparťanské fanoušky na stránkách ceskatelevize.cz vytáhlý Kozák, jenž působí v profi fotbale od roku 2007 a mimo jiné také prošel Brescií, Bari či Livornem.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.