Kouč Baníku: Snad už je vidět, že se mužstvo snaží hrát po zemi a konstruktivně, že se v tom hráči našli

Kouč Baníku: Snad už je vidět, že se mužstvo snaží hrát po zemi a konstruktivně, že se v tom hráči našli

Fanoušci Baníku by se měli v jarní části Fortuna:ligy dočkat herní proměny ostravské mužstva, o což se v prvních lednových týdnech stará nový trenér Luboš Kozel.

Hru po zemi a kolmé přihrávky dopředu už prosazoval během svých dní na dejvické Julisce a nejinak tomu je také na Bazalech...

"Doufám, že už je vidět, že se mužstvo snaží hrát po zemi a konstruktivně, že se v tom hráči i našli," pronesl nástupce Bohumila Páníka, jehož slova vyšla na webu idnes.cz.

Proti Žilině to sice nevyšlo výsledkově, ale herně to špatné nebylo. "Je to o efektivitě, která nám zatím chybí. Hlavně jsem rád, že náš výkon byl daleko lepší než v předešlých zápasech, a to i z hlediska dynamiky," chválil své svěřence Kozel, jehož vyjádření najdete na serveru idnes.cz.

Prostoru ke zlepšení je pořád dost. "Zlepšit musíme poslední finální přihrávku. Na rozdíl od soupeře nám chyběl takový větší hlad v koncovce, v zakončení ze střední vzdálenosti. Spíše chceme s balonem dojít až do branky," všiml si nadřízený Smoly, Kuzmanoviče, Baroše a spol.

"Furt je lepší, když máme co zlepšovat, než kdybychom dali čtyři góly a říkali si, že je všechno dobré," uzavřel před středečním střetem s Ružomberokem na stránkách idnes.cz Kozel, který by rád ve svém kádru rád přivítal opavského středního obránce Jaroslava Svozila, s tím, naopak nemá problém s odchodem stopera Martina Šindeláře.

V pátek se aktuáně sedmý tým ligy přesunuje na Maltu a v sobotu se na místě utká se Zbrojovkou.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.