Škoda je v Süper Lig naprosto spokojený: Chci dát ještě spoustu gólů

Škoda je v Süper Lig naprosto spokojený: Chci dát ještě spoustu gólů
OBSAHUJE OHLASY

Čerstvě čtyřiatřicetiletý útočník Milan Škoda má za sebou famózní debut v turecké Süper Lig. Svému Rizesporu, který sídlí na jedenáctém místě, pomohl při premiéře v základní sestavě sestřelit Gençlerbirliği, který se o něj zajímal také.

"Jsem strašně rád, že jsem dva góly vstřelil a že jsem pomohl týmu vyhrát, protože ten zápas byl pro nás strašně důležitý. Bylo to dost náročné a vyrovnané utkání, moc šancí nebylo. Klíčové bylo, že jsme se dostali do vedení a pak to potvrdili druhou brankou. Moc mě těší, že se mi první ligový start v Turecku takhle povedl. Když jsem ty góly dal, byl jsem strašně šťastný a také docela v euforii. Skvělé bylo, jak jsme se všichni seběhli. I spoluhráči, co se rozcvičovali, to strašně moc prožívali. A fanoušci na stadionu byli fakt skvělí. Moc jsem to užil," vyprávěl v interview pro Deník Sport bývalý hráč Slavie a Bohemians.

Jaké ohlasy přilétly od trenérů či dalších funkcionářů Rizesporu? "Příjemné. Všichni měli obrovskou radost – spoluhráči, trenér i představitelé klubu, kteří s námi dokonce byli na hřišti a užívali si vítězství. Dělali jsme si pak všichni společnou fotku s fanoušky. Musím říct, že jsem měl velké množství zpráv. Od rodiny, kamarádů, od spoluhráčů ze Slavie, kteří mi fandili. Jsem rád, že jsme takhle v kontaktu a že si navzájem držíme palce," liboval si na iSport.cz nový svěřenec trenéra Ismaila Kartala.

Připravovat se přitom začal až v novém roce po dlouhém volnu. Dle svých slov ješě potřebuje nějaký čas potrénovat. Jak už se stačil adaptovat? "Aklimatizace probíhá skvěle. Od prvního momentu mi to lidi v klubu strašně moc ulehčili, chovali se ke mně opravdu skvěle, se vším mi pomáhali. Za to jim patří velký dík. Samozřejmě i spoluhráči mi moc pomohli. Musím říct, že jsem naprosto spokojený, všechno funguje. Jsem na klubovém hotelu, kde je skvělé zázemí, máme vše, co potřebujeme. Spoluhráči jsou příjemní, zhruba polovina z nich jsou Turci a polovina cizinci, všichni si rozumí, atmosféra mezi klukama je opravdu dobrá. Město je menší, zatím jsem byl v centru jen jednou a vše na mě působilo příjemně," citoval Sport slova zkušeného útočníka.

Aktuálně je na metě 96 ligových branek a vstup do Klubu ligových kanonýrů je opět o něco blíž. "Já si hlavně říkám, že chci dát ještě spoustu gólů. Samozřejmě vnímám, že mi čtyři góly chybí do té stovky. Jasně, je to určitá meta. Byl bych šťastný, kdyby se mi to povedlo co nejdřív. Ale mým cílem je dát gólů ještě víc," přednesl na stránkách isport.blesk.cz člen širšího kádru české reprezentace, který na turecké půdě poprvé nastoupil v poháru proti Galatasaray.