Nebudu zastírat, že běhání bez balonu je pro mne ubíjející, přiznává příbramský kapitán Rezek

Nebudu zastírat, že běhání bez balonu je pro mne ubíjející, přiznává příbramský kapitán Rezek

Sedmatřicetiletý kapitán příbramského souboru Jan Rezek, jehož tým dostal v závěru skupinové fáze Tipsport ligy naloženo od druholigové Dukly, už v průběhu profesionální kariéry absolvoval tak velký počet zimních příprav, že už je ani nepočítá...

"To si fakt nepamatuju. Teď jsme o tom mluvili s trenérem Romanem Nádvorníkem a nespočítal jsem je. Vždyť zimní přípravy jsem absolvoval v Teplicích už v mladším dorostu. Hrůza, jak ten čas letí," vyprávěl v rozhovoru pro sport.cz bývalý reprezentant Česka.

Co přesně mu dělá v zimní pauze největší potíže? "Už to vědomí, že když jdu z jednoho tréninku, v hlavně už mám ten příští a vím, že nebude o nic lehčí. Nejraději jdu na trénink, když nevím, co mě čeká. Jenže to v zimě ani nejde. Nejhorší je ranní vstávání, kdy si uvědomím, že zase budeme běhat, běhat a běhat... Nepříjemný pocit hned u snídaně. Jasně, že to k zimní přípravě patří. Pro mne je tahle fáze v mém věku i nezbytností. Pokud chci zvládnout jaro, potřebuji náročnou zimní přípravu. Ale nebudu zastírat, že běhání bez balonu je pro mne ubíjející," pokračoval na sport.cz bývalý ofenzivní hráč Plzně i Sparty.

Společně s Miroslavem Slepičkou, který už má také svůj věk, však mají od kouče jisté úlevy. "Třeba když jsme běhali na kilometry, kluci jich museli uběhnout osm, my s Mírou Slepičkou jen šest. Ale ta vidina, že skončíme dřív, než kluci, byla pozitivní. Ti úplně mladí si nedovolí něco říct, ale ti o něco starší, kolem čtyřiadvaceti, jako třeba Jarda Tregler, ti nám to dávají, jak se říká, sežrat. Hudrujou, že my už máme volno a oni ještě běhají, a pak musejí za nás běhat i při zápase na hřišti. Ale všechno je to v legraci. V kabině je sranda, s tou se ta dřina líp snáší," doplnil na sport.cz Rezek.

Oproti minulosti však je třeba i tak věnovat více času regeneraci. "Musím, abych přežil, protože druhý den bych nevstal z postele, natož abych se znovu rozběhl. Doma mám pár pomůcek, třeba compex nebo různé baňky. Večer si je na sebe nalepím, cuká ve mně elektrický proud, ale pomáhá mi to. Divím se klukům, kterým třeba nedělá dobře masáž, že to nevyužívají," uzavřel na serveru sport.cz funkční veterán, který už se těší, až prostředí u řeky Litavky vymění za soustředění v Turecku. "Hlavně se těším na lepší počasí a přírodní trávu. Ta umělá pro moje levé koleno není dobrá, trpí. Zatím jsem na umělce nenastoupil k jedinému utkání. Také věřím, že v Turecku utužíme partu. Přišli dobří kluci, fotbalově i povahově, vypadá to dobře, tak se snad dáme dohromady a ligu zachráníme."

Jarní část odstartuje šestnáctá Píbram v pondělí 17. února na půdě třetího Jablonce. Dobrá parta tedy bude na hřišti jasného favorita nepochybně potřeba.