Facka s Ústím je pro nás mnohem příjemnější, než kdyby přišla v lize proti Bohemce, říká Tecl

Facka s Ústím je pro nás mnohem příjemnější, než kdyby přišla v lize proti Bohemce, říká Tecl
OBSAHUJE OHLASY

Jasný lídr Fortuna:ligy z vršovického Edenu si to uprostřed pracovního týdne rozdal na Strahově s druholigovým Ústím nad Labem, kterému se podařilo v metropoli vybojovat cennou výhru 1:0. Ve druhém dějství byl u prohry také sešívaný útočník Stanislav Tecl.

"Každá prohra nás samozřejmě mrzí. Už kvůli tomu, že sem na Strahov lidé dorazili, vážili sem nějakou cestu a my prohráli. Plán byl takový, aby každý odehrál poločas, což se splnilo. Představovali jsme si ale, že zápas zvládneme daleko lépe. Tahle facka je ale pro nás určitě mnohem příjemnější, než kdyby přišla třeba v prvním ligovém zápase proti Bohemce," upozornil na webu slavia.cz bývalý ofenzivní hráč Jihlavy, Plzně či Jablonce.

Jak obtížné bylo hrát po fyzicky velmi náročném kondičním soustředění? "My navíc v té hrubé kondiční přípravě, dá se říct, stále ještě jsme. Například v úterý jsme měli náročné tréninky, a to proti Ústí bylo hodně vidět. Chyběl nám kolikrát ten rychlejší, ostřejší krok. Ztráceli jsme hodně při odražených balonech, kde se dá říct, že každý z nich si posbíralo Ústí. To nás stálo spoustu sil, a proto zápas vypadal tak, jak vypadal," krčil rameny svěřenec Jindřicha Trpišovského, jehož vyjádření vyšlo na stránkách slavia.cz.

Oproti podzimu bude slávistické jaro programově volnější, slavné "S" totiž čeká ve srovnání s první polovinou ročníku jen polovina zápasů. "Budou jednoznačně náročnější tréninky, což je pro nás horší. Pro nás by bylo přirozeně jednodušší a lepší, kdybychom hráli soutěžní zápasy. Budeme to ale muset vydržet a připravit se dobře na léto, kde nás bude opět čekat velký boj," doplnil kolega Součka, Koláře, Bořila a spol.

Protože ze Sinobo Stadium odešli Mik van Buren i Milan Škoda, více prostoru by mohl dostat právě Tecl. "To nevím. Zase si musíme uvědomit, že hrajeme mnohem méně zápasů. Myslím si, že to zůstane přibližně stejné. Hroťáci jsme tu nyní s Júsufem dva, ale může tam nastoupit i Masopust, nebo Olayinka. Uvidíme, jak to trenéři poskládají, koho vyberou a jak se s tím my útočníci popereme. Jestli budu útočník číslo jedna, to nevím. Nejlepší by bylo samozřejmě, kdybychom s Júsufem dávali góly oba. Nejdůležitější ale bude, aby vyhrával tým. Když tým vyhrává a vy jako útočník nemáte mnoho gólů, tak to potom tolik nemrzí," uzavřel na slavia.cz devětadvacetiletý fotbalista.