Júsuf má na trénincích skvělé momenty a Tecla zase zdobí skvělé rychlostní testy. Od léta má i tak dostat velký prostor Musa

Júsuf má na trénincích skvělé momenty a Tecla zase zdobí skvělé rychlostní testy. Od léta má i tak dostat velký prostor Musa

I když už nejsou součástí slávistického dění ani Milan Škoda, ani Mick van Buren, momentální lídr české nejvyšší soutěže už nikoho do útoku přivádět nebude a rozehraný ročník dohraje jen se dvěma hroty Júsufem a Stanislavem Teclem.

To vše i přesto, že sešívaní uvažovali o angažování Nikolaje Komličenka z Mladé Boleslavi. "Na konci podzimu jsme uvažovali o jeho hostování s opcí, kluby ale nedospěly k dohodě. Chtěli jsme však také počkat, jak se bude jevit Standa Tecl. Nechci to zakřiknout, ale vidím na něm velký posun, obecně to tak bývá, že starší hráči se po dlouhém zranění vrací dlouho a některé věci se těm hráčům vrací až třeba po roce. Počítám s tím, že Standa bude jednička, Júsuf musí ukázat, že na Slavii má. Kdybychom na těch patnáct zápasů přiváděli třetího útočníka, tak by jeden hrál a dva seděli, což není ideální. Na podzim kluci asi trochu trpěli tím, že byli čtyři na jeden post, hodně rotovali a neměli potřebný klid. My jsme se proto rozhodli dát na jaro šanci těmhle dvěma hráčům," informoval na webu slavia.cz Jindřich Trpišovský.

Zmínění dva fotbalisté by navíc měli mít podporu od dalších jedinců jako je Masopust, Olayinka nebo Provod a za pár měsíců by měl navíc dorazit do Edenu rozehraný Petar Musa, který nyní pálí za Slovan Liberec. "Máme dva klasické útočníky a použít můžeme i nějaké další hráče, jako například Petera Olayinku a Lukáše Masopusta. Skvěle se v tréninku prezentuje Lukáš Provod, i když proti Ústí trochu zapadl do průměru. Standa Tecl sice i kvůli únavě nedal v zápase dvě šance, všichni ale vidíme, že se po tom dlouhém zranění dostává zpět do staré formy. Má skvělé rychlostní testy, po fyzické stránce je na tom skvěle a doufáme, že se na jaře dostane do formy jako před zraněním. Chceme také dát větší prostor Júsufovi, aby mohl dokázat, že na Slavii má. Máme tedy dva klasické útočníky, měnilo by se něco pouze kdyby se jeden z nich zranil nebo se naskytla příležitost koupit nějakého zajímavého hráče do ofenzivy. To je dnes finančně hodně složité, stát se ale může cokoliv, takže nechci říkat, že nikdo nepřijde. Za týden může být všechno úplně jinak, ta šance je ale úplně minimální. V tuhle chvíli chceme vsadit na dvojici Tecl – Júsuf, aby nám dokázali, že si zaslouží místo jedničky i pro další sezonu. Necháváme si také volné místo pro Petara Musu, kterému chceme dát od léta velký prostor. Bylo pro nás velké téma, jestli si jej nestáhnout z hostování, pro něj je ale teď důležité, aby byl v prostřední, kde se mu daří a pravidelně hraje," pokračoval na oficiálních stránkách klubu exliberecký kormidelník, který na profi mapě začínal ve Viktorii Žižkov.

Co přesně bude ve zbytku sezony a 15 zápasech očekávat od šestadvacetiletého bahrajnského reprezentanta Júsufa, jenž na podzim naskočil do devíti duelů a 352 poskytnutých minut nepřetavil v žádnou trefu? "Júsufovi hodně škodily přelety na reprezentační zápasy. On má na trénincích skvělé momenty, má výborné krytí míče. Je u něj důležité, aby byl v tréninku, protože má určitou muskulaturu a když nemá naběháno, rychle se v zápase při tréninku unaví. Jde o to, aby zůstal zdravý. Útočník ve Slavii musí běhat, pracovat a dávat góly. Jedna věc je ukazovat něco takového na tréninku, ještě nám to ale musí ukázat i v zápasech. Pamatuji si, že se podobně dlouhou dobu po příchodu trápil Lukáš Masopust, než se do toho dostal. Pravda leží na hřišti," uzavřel třiačtyřicetiletý odborník.