Kozla vytočily i alibistické nákopy: Někteří hráli za Baník asi naposledy, a s některými hráči si budu muset promluvit

Kozla vytočily i alibistické nákopy: Někteří hráli za Baník asi naposledy, a s některými hráči si budu muset promluvit

Baník na slovenský Ružomberok příliš neumí a z posledních tří vzájemných duelů má nelichotivé skóre 1:7. Příliš přesvědčivá Ostrava nebyla ani uprostřed tohoto týdne a těsně před odletem na herní soustředění na Maltu svému soupeři podlehl vysoko 0:4.

Byť chyběli sedmému týmu Fortuna:ligy Laštůvka, Baroš nebo Fillo, na trávníku se prostřídali hráči jako Reiter, Stronati, Holzer, Kuzmanovič, Lalkovič, Smola, Procházka, Fleišman Jánoš, Jirásek nebo Šašinka, což mělo jistou úroveň zaručovat.

Nový hlavní trenér souboru Luboš Kozel byl po závěrečném hvizdu řádně rozezlen. "Výsledek 0:4 hovoří za vše, chtěl bych se omluvit lidem, kteří přišli, protože hlavně druhý poločas neměl vůbec nic společného s tím, co bychom chtěli předvádět. Ukázalo mi to, že někteří hráči hráli za Baník asi naposledy, a s některými si budu muset promluvit o jejich přístupu. Nepřejdu to jen tak, že jsme prohráli zápas, protože jsou hráči unavení," kroutil hlavou bývalý dlouholetý kouč Dukly.

Střet se čtvrtým týmem slovenské nejvyšší soutěži měl klesající tendenci. "První poločas ještě nějaká měřítka snesl. V tom druhém mě plno hráčů vyloženě nas*alo. Druhá sestava byla asi slabší než ta v prvním poločase. Ovšem nejvíce mi vadilo, že když se to nevyvíjelo tak, jak si hráči představovali, a prohrávali jsme více, tak jsme cukli z naší hry. Najednou jsem tam viděl věci, které tam být neměly - alibistické nákopy a podobně. Na to jsem alergický a dost mi ukazuje, kdo z toho první cukne dolů," čertil se Kozel, jenž bere na Maldu i mladíka Jakuba Drozda s Davidem Buchtou.

Šéf ostravské lavičky navíc stále čeká, jestli nedopadnou příchody libereckého Potočného či opavského Svozila. Baník opustí Česko v pátek, jeho cíle však za ním mohou přiletět i později.