Tetteh už dokáže zabojovat i dozadu a touží se proklestit do základní sestavy Sparty...

Tetteh už dokáže zabojovat i dozadu a touží se proklestit do základní sestavy Sparty...

I když Benjamin Tetteh nenastřílel během sparťanského podzimu více branek než letenská ofenzivní jednička Libor Kozák, vzhledem k odehrané minutáži měl řadu lepších statistických ukazatelů než jeho zkušenější kolega a konkurent.

Dvaadvacetiletý ghanský útočník s minulostí ve Standardu Lutych, Slovácku a Bohemians 1905 sice nastoupil ve Fortuna:lize v základní sestavě jen šestkrát, i tak si však na své konto dokázal připsat pět přesných zásahů, což není špatná bilance.

Dostatečně vidět byl i ve středečním přípravném duelu proti Jihlavě, kdy mu na čistý hattrick stačilo pouze druhých pětačtyřicet minut. Spartanský realizační tým, který už pracuje také s Bořkem Dočkalem i Václavem Drchalem, tak mohl být spokojen...

"Je to potěšující. Je při chuti, i když den před zápasem měl střevní potíže, ale hrát chtěl a poločas zvládl, což jsme rádi. Je také vidět, že když se dostane do šance, tak to řeší s větším klidem než na podzim," uvedl v pozápasovém interview asistent Michal Horňák.

Že by si perspektivní dlouhán uvědomil, že musí o své místo na spartanském slunci opravdu zabojovat? "Žádný problém není, s jeho přístupem jsme spokojení. Chce se dostat do základní sestavy, na jeho úsilí je to vidět. Byl aktivní, i po ztrátě míče zabojoval dozadu, což u něj nebývalo zvykem," všimsl si vicemistr Evropy z roku 1996.

V sobotu se dvanáctinásobný mistr země utká se druholigovým Ústím nad Labem, kterému se ve středu podařilo zaskočit Slavii. Pokud se velký kamarád Costy Nhamoinesua zapíše do střelecké listiny znovu, bude jasné, že to s útokem na jedenáctku vyvolených myslí vážně.