Zavadil se cítí skvěle a má zálusk na Blažkův rekord v dlouhověkosti. Kdy ho může vymazat z tabulek?

Zavadil se cítí skvěle a má zálusk na Blažkův rekord v dlouhověkosti. Kdy ho může vymazat z tabulek?

Ligový rekord v dlouhověkosti drží Jaromír Blažek, který zasáhl do svého posledního ligového utkání v době, kdy mu bylo 42 let, 4 měsíce a 24 dní. Jeho výkon by ještě v průběhu letošního roku rád pokořil aktuálně nejstarší borec Fortuna:ligy, jímž je jednačtyřicetiletý Pavel Zavadil.

Ten oslaví své dvaačtyřicáté narozeniny v závěru dubna a pakliže mu vydrží zdraví, někdejšího slavného brankáře by mohl překonat již v podzimní části sezony 2020/2021. "Tělo drží, cítím se dobře a pořád mám motivaci. Chci hrát fotbal na nejvyšší úrovni co nejdéle," informoval na stránkách sport.cz bývalý záložník Drnovic, Příbrami, Brna či Sparty.

Jak snáží současnou náročnou zimní přípravu, která je v profesionálním fotbale jeho dvaadvacátou? "Celkem dobře, i když jsou ve fotbale příjemnější momenty. Po podzimním zranění jsem ji začal individuálně. Docela jsem se na přípravu těšil, zátěž mi už chyběla. Sice mě teď na pár dní skolila viróza, ale brzy se k mužstvu vrátím a budu pokračovat," pokračoval Zavadil, jehož slova vyšla na sport.cz.

V jakých případech se musí překonávat a hecovat nejvíce? "Zátěž mi nevadí, s fyzičkou jsem nikdy neměl problémy. Co mi vadí, je zima, zejména když jsou velké mrazy. Ani současné sychravé počasí není dobré. V zimě se musíte víc hlídat, abyste nechytil nějakou virózu. Když z přípravy vypadnete na delší čas, je to špatně. Myslím, že ostatní hráči to mají podobné," doplnil na sport.cz Zavadil, jenž žádné úlevy nemá, jen v posilovně cvičí jinak než ostatní.

Jak je na tom s pohybem a běháním? "Na konci se neploužím. Běhá se ve skupinkách podle pokynů kondičního trenéra, který si nás hlídá. Když předběhnu nějakého mladého kluka, tak si zabrblá, ale v pohodě. Berou mě normálně a respektují. S mladými mám dobré vztahy. Když vidí, že zátěž zvládám já, tak oni musí také. A ještě víc, pokud chtějí hrát na nejvyšší úrovni," zaznělo z úst opavské sedmičky, o které měla ještě před časem uvažovat Sigma Olomouc.

Důkladná musí být také regenerace. "Na regeneraci jsem dbal vždycky. V tomhle ročním období daleko víc využívám třeba saunu, která rychle vrátí tělo do normálu. Regenerace vůbec je důležitá, aby si tělo odpočinulo a bylo připravené na druhý den, kdy ho čeká další velká zátěž. Dřív hráči nepřikládali regeneraci takový význam, dneska její nutnost chápou všichni," citoval server sport.cz slova zarputilého středopolaře, který si vyzkoušel také izraelskou, řeckou a švédskou ligu.

Zatím ani nemá stanoven nějaký hraniční termín, do kdy by rád hrál fotbal na nejvyšší úrovni. "Vím, proč to dělám. Fotbal mě pořád ohromně baví, motivaci mám stále velkou. Pokud budu zdravý, chci vydržet a hrát co nejdéle. Cítím se skvěle. Věřím také, že Opava jaro zvládne. Spousta věcí se dala do pohybu, zlepšila se. I v kabině je pozitivnější nálada. Chystám se na jaro tak, abych byl co nejlépe připravený. Rád hraju pod tlakem. Zase přijdou velké zápasy, motivuje mě, když o něco jde, protože fotbal pořád miluju," ubezpečil mistr české ligy z roku 2003, jehož názor publikoval server sport.cz.