Kayamba: Plzeň nemusí být konečnou stanicí, třeba se na konci sezony objeví možnost jít do některé z top lig v Evropě

Kayamba: Plzeň nemusí být konečnou stanicí, třeba se na konci sezony objeví možnost jít do některé z top lig v Evropě

Joel Kayamba navštívil v nedávné pauze svou rodinu v Kongu po dlouhých osmi letech. Navštívil svou maminku i přátele z dětství a vracet do rodné země už by se měl častěji.

"Tentokrát jsem se neobával. V současnosti je to u nás mnohem lepší. Dá se tam žít, ale ne moc dlouho – když se lidé dozvědí, že hraji profesionálně fotbal, myslí si, že jsem milionář. Den co den mě žádali o peníze, sem tam už mi to přišlo trošku trapné," uvedl v interview pro server ceskatelevize.cz plzeňský středopolař.

Individuálně už se připravoval i v Africe. "Dostali jsme individuální plán, hodinky a sporttester, takže jsem běhal i v Kongu. Teď už jedeme na sto procent v Plzni. Jde to a věřím, že to bude dobré, ale není to sranda. V kariéře jsem nic takového nezažil. Musím si ještě zvyknout, makáme opravdu hodně," pokračoval na webu ceskatelevize.cz bývalý hráč Hlinska, Příbrami, Hradce Králové a Opavy.

Je tedy nový šéf Adrián Guľa větší pes, než byl jeho předchůdce? "Přinesl spoustu energie a změnil celou řadu věcí, tím ovšem rozhodně nechci říct, že za pana Vrby to bylo špatné. Každého teď čeká boj o místo v sestavě – kdo si ho zaslouží víc, bude hrát. Trénink je i proto intenzivnější než na podzim. Jeho filozofie je podobná té Romana Skuhravého, kterého jsem zažil v Opavě. Jsme víceméně pořád na hřišti s míčem. Přijde mi, že trendem je teď pořád někde běhat a posilovat. My děláme všechno s balonem – je to sice náročné, ale když máš na noze míč, cítíš se líp než při desetikilometrovém běhu v lese. Na každém tréninku máme kameru a po něm detailní rozbor u videa. Určitě nás to může posunout zase dál. Nemůžeš si dovolit nic vypustit, protože to všichni uvidí na monitoru. Mně se to líbí," pochvaloval si kolega Kopice, Limberského, Mihálika a spol., jehož slova vyšla na stránkách ceskatelevize.cz.

Protože v lize za Viktorii dosud skóroval během osmadvaceti startů pouze jednou, jeho cílem je zapracovat i na osobní produktivitě. A to třeba hned v "jeho" Opavě, kam přijede západočeský soubor v prvním jarním kole. "Dát víc gólů, to mi na podzim chybělo. Když budu produktivnější, nemusí být Plzeň konečnou stanicí. Třeba se na konci sezony objeví možnost přestupu do některé z top lig v Evropě – to je moje motivace," uzavřel na portálu ceskatelevize.cz Kaymba, podle jehož slov se přiblížil i národnímu týmu Konga a mluvil už dokonce i se šéfem tamního svazu.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.