Daridu překvapil zajímavý a dosud nepoznaný koncept Klinsmanna. Podobá se anglickému...

Daridu překvapil zajímavý a dosud nepoznaný koncept Klinsmanna. Podobá se anglickému...

Dva slabší ročníky Vladimíra Daridy v Berlíně se zdají být zapomenuty. Devětadvacetiletý záložník je opět členem základní sestavy Herthy a ve zbytku jarní části bundesligy může útočit na svůj šestigólový rekord v produktivitě, jehož dosáhl v sezonách 2012/2013 (Plzeň) a 2014/2015 (Freiburg).

Dosavadním maximem na berlínském Olympijském stadionu je pět branek a nyní je na třech. "Odehrál jsem prakticky všechny zápasy. Stál jsem jen jednou kvůli vyloučení. Zatím dobrý. Byl bych rád, kdybych přidal do konce sezony ještě pár gólů. Na hřišti se cítím dobře, pravidelně hraju, což je pro mě nejdůležitější. Věřím, že to bude takhle pokračovat dál. Klepu si na zuby, zdraví drží," vyprávěl na stránkách gol.cz dlouholetý český reprezenant.

Jaký dojem na něj udělal nový trenér Jürgen Klinsmann, který je u kormidla od závěru loňského roku? "Docela mě překvapil koncept, který zavedli. Podobá se anglickému. Klinsmann je takový šéftrenér, manažer, který všechno sleduje. Je nad trenérem Alexem Nourim, který vede tréninky a připravuje taktiku. Myslím, že to vůbec není špatný model, Klinsmann má během tréninků čas sledovat různé detaily. Pozoruje, jak kdo trénuje, jak se projevuje. Má tak daleko větší přehled. Pak si vezme slovo před zápasy při přípravě. Opravdu jde o zajímavý koncept, s něčím takovým jsem se setkal v kariéře poprvé," ozřejmil Darida, jehož slova publikoval magazín Gól.

I tak ovšem jeho Hertha vstoupila do odvetné části sezony vysokou domácí porážkou s Bayernem a v tabulce je až čtrnáctá, s tím, že sestupové příčky nejsou daleko. "Situace není úplně příjemná. Nikdo v klubu si nepřeje, abychom byli na takovém místě. V sobotu jedeme do Wolfsburgu, potom nás čeká Schalke. Vstup do druhé části sezony máme těžký. Ale myslím, že pokud dokážeme v nadcházejících dvou utkáních uhrát nějaké body, bude to velká vzpruha před sérií zápasů s celky kolem nás," připomněl na webu gol.cz nadcházející duely proti Mainzu, Kölnu, Paderbornu, Düsseldorfu a Werderu. "Tam by chtělo mít top formu a tyto zápasy, pokud možno, všechny vyhrát. Tím bychom odskočili nahoru a měli klid," uzavřel v Gólu plzeňský odchovanec, jenž si v Česku zahrál také za Baník Sokolov.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.