Pulkrab není rozmazlený a nepotřebuje luxus: Ďolíček ani tréninkové centrum v Uhříněvsi pro mě nebyl žádný šok

Pulkrab není rozmazlený a nepotřebuje luxus:  Ďolíček ani tréninkové centrum v Uhříněvsi pro mě nebyl žádný šok

Vršovičtí Klokani se odebrali na soustředění do Turecka v počtu třiadvaceti hráčů, s tím, že ve výpravě absentovali Tomáš Fryšták, Jiří Bederka a Jan Záviška.

"Trojice se připojí k B týmu se svolením hledat si nové angažmá. Ve výpravě chybí také Lukáš Pokorný, který má přetrvávající zranění a nově Daniel Krch. V jeho případě se jedná pouze o drobné zranění, které však vyžaduje péči specialistů v České republice. Odhadovaná doba rekonvalescence je u něj dva týdny," uvedl na webu bohemians.cz sportovní ředitel Bohemky Miroslav Držmíšek.

Na palubě letadla ovšem neabsentovala nová útočná akvizice pražského celku Matěj Pulkrab, jenž byl do Ďolíčku zapůjčen ze Sparty. Sám mluví o zajímavé změně a skromnějších podmínek u Botiče se v žádném případě nebojí...

"Nezapomeňte, že pocházím z vesnice. Vyrostl jsem ve skromných podmínkách, nejsem rozmazlený a nepotřebuju luxus. Ďolíček a tréninkové centrum v Uhříněvsi jsou na trochu jiné úrovni než infrastruktura Sparty, ale nebyl to pro mě žádný šok. Kdybych byl ve Spartě odmala, možná bych to vnímal jinak. Ale takhle to pro mě není problém, cítím se tu dobře," objasnil na stránkách Deníku Sport mladý útočník, který v minulosti hostoval i ve Slovanu Liberec.

Protože Fortuna:ligu nehrál kvůli těžkému zranění 10 měsíců, možnost rozehrání na jiné prvoligové adrese vítá. "Můj prvotní cíl byl zůstat ve Spartě. Vyhodnotili jsme si to tak, že to pro mě na jaro nemá cenu, skoro rok jsem nehrál. I od trenéra jsem cítil, že se mnou pro jaro úplně nepočítá. Zato kouč Bohemky Klusáček o mě stál, i proto mi to přišlo jako ideální volba. Shodli jsme se na tom s mým manažerem a preferovala to i Sparta," pokračoval nový spoluhráč Podaného, Vacka či Le Gianga, jehož slova nabídl iSport.cz.

Dočasný přesun do Vršovic a zelenobílých barev mu doporučil také sportovní ředitel letenského "S" Tomáš Rosický. "Jiný tým nepřicházel v úvahu: buď Sparta, nebo Bohemka. S Tomášem jsme spolu hráli v jeho předposlední sezoně, můžu mu tykat. Je to pro mě hodně speciální; když jsem začínal s fotbalem, Rosa byl můj vzor. Jeho slovo pro mě má velkou váhu. Sice mám svoji hlavu, ale na Tomášových argumentech vždycky něco je," uzavřelo ve Sportu dvaadvacetileté útočné tykadlo.

Soupiska Klokanů na soustředění:

Brankáři: Roman Valeš, Marek Kouba, Patrik Le Giang

Obránci: Till Schumacher, David Bartek, Michal Šmíd, Martin Dostál, Daniel Köstl, Lukáš Hůlka

Záložníci: Josef Jindřišek, Vladislav Levin, Petr Hronek, Jan Vodháněl, Jakub Rada, Antonín Vaníček, Kamil Vacek, Jakub Podaný, Vojtěch Novák

Útočníci: Matěj Pulkrab, Ibrahim Keita, Jakub Nečas, David Puškáč, Michael Junior Ugwu

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.